מופז: על הפרקליטות להקפיד על איזון

בעקבות זיכויו של אולמרט ממרבית סעיפי האישום נגדו, מותח השר מופז ביקורת מרומזת על התנהלות הפרקליטות. "אני סבור שמידת האיזון הנכון חייבת להיות נר לרגלי הפרקליטות", אמר השר מופז בכנס עורכי הדין באילת. יו"ר האופוזיציה יחימוביץ מנגד: "אני לא רוצה שהפרקליטות תחוש פיק ברכיים כשהיא באה לדון אישים במדינה"

המשנה לראש הממשלה שאול מופז מותח ביקורת מרומזת על עבודת הפרקליטות בגיבוש כתבי האישום נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

בכנס ועד מחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין באילת אמר השר מופז כי לצד חובתה של הפרקליטות לחשוף את הצדק, עליה להקפיד על מידת איזון בין הגשת כתבי אישום לבין היכולת להוכיח דבר עבירה. "כולם שווים בפני החוק", אמר מופז והוסיף: "אני סבור שמידת האיזון הנכון חייבת להיות נר לרגלי הפרקליטות".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' הגיבה לדברים ואמרה כי מחול השדים סביב הפרקליטות בנושא מסכן את שלטון החוק. "האם צריכה להיות זהות בין מה שכתוב בכתב האישום ובית החלטת המשפט? זה טיעון מופרך לחלוטין", הדגישה ח"כ יחימוביץ', "יש לנו משימה עליונה לגונן על השיפוט היום. הביקורת הזו נועדה להחליש את הפרקליטות - להפחיד אותה, להקטין אותה".

עוד הוסיפה יחימוביץ': "אני רוצה לחיות במדינה שבה דין נשיא ודין רה"מ שווה בפני החוק. אני לא רוצה שהפרקליטות תחוש פיק ברכיים כשהיא באה לדון אישים במדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת