אולמרט למקורביו: "אם אתמודד - לפיד יבוא איתי"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הצהיר בפני מקורביו, ערב ההכרעה במשפטו, כי אם יזוכה גם בפרשת הולילנד בכוונתו לחזור לחיים הפוליטים. "אני האלטרנטיבה היחידה לנתניהו, אם אתמודד לפיד יחבור אלי", הצהיר בביטחון

חזרה לחיים הפוליטיים? אולמרט (איתי נדב, mako)

האם הקאמבק יושלם? ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שזוכה השבוע מפרשת "ראשונטורס" ו"טלנסקי" והורשע בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות", הצהיר בפני מקורביו ערב המשפט כי אם אלו יהיו התוצאות בכוונתו לחזור לקלחת הפוליטית ולהתמודד על ראשות הממשלה - כך מפרסם עיתון "הארץ".

ביום משפטו נראה אולמרט מחויך ונינוח, אך מסתבר כי גם בימים שקדמו להכרעה הדרמטית סלל כבר ראש הממשלה לשעבר את הדרך חזרה ללשכתו הישנה. "אחזור לחיים הפוליטיים ואתמודד לראשות הממשלה", הדגיש בפני יותר ממקורב אחד.

"אני הפוליטקאי היחיד שיכול להיות מועמד לראשות הממשלה מטעם גוש המרכז. אין שם אף אחד אחר, לא מופז, לא לפיד ולא יחימוביץ'", הצהיר אולמרט שאף ציין בביטחון רב כי לדעתו יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, יחבור אליו אם יפנה אליו.

לפיד סירב להתייחס לדברים אך בריאיון ליונית לוי בחודש שעבר סיפר על הקשר המיוחד עם ראש הממשלה לשעבר: "אהוד אולמרט לא מייעץ לי, הוא היה החבר הכי טוב של אבי ז"ל, הוא ליווה אותי ואת משפחתי כשאחותי נהרגה. הוא ישב איתי בקומה התשיעית של מגדלי אריסון בבית החולים איכילוב והוא החזיק יד אחת של אבא ואני את היד השנייה בזמן שאבא גסס עד שמת. אני אנשים כאלה לא שוכח".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת