היום: פגישה מכרעת בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר קדימה מופז

אחרי שאמש הסתיימה ללא תוצאות פגישתם של רה"מ נתניהו ויו"ר קדימה שאול מופז, ישובו וייפגשו השניים היום. עם זאת, נדמה כי המחלוקת בין הליכוד וקדימה בעניין חוק הגיוס החדש עמוקה. "לא נוכל להמשיך בשותפות כזאת בתנאים הנוכחיים", אמר מופז

יום גורלי לממשלה, נתניהו ומופז (חדשות 2)

שבועות ספורים אחרי הקמתה הדרמטית, עומדת קואליציית נתניהו-מופז בפני יממה גורלית: היום ייפגשו ראשי הליכוד וקדימה לשיחה נוספת, במטרה לנסות ולהגיע לסיכומים בנוגע להצעת החוק לקידום השוויון בנטל. על פי הערכות, אם הצעת חוק לא תקודם בימים הקרובים, קדימה תפרוש מהממשלה ולדברי מקורבים, הפערים גדולים מן המשותף. "לא נוכל להמשיך בשותפות כזאת בתנאים הנוכחיים", כך הבהיר אמש יו"ר קדימה והמשנה לראש הממשלה שאול מופז.

על אף המאמצים בימים האחרונים, מביעים מקורבים לשאול מופז ספק לגבי מוכנותו של נתניהו לעמוד בתנאים אותם מציבה קדימה: מכסת פטורים לגיוס והחלת גיוס חובה עד גיל 22. "הלכנו צעד אחד קדימה ועשרה צעדים אחורה במהלך השיחות עם הליכוד", אמרו מקורבים לח"כ יוחנן פלסנר, נציג קדימה בדיונים על קידום החוק.

נציג הליכוד בדיונים, השר משה יעלון, אמר בריאיון ל"מהדורה המרכזית" כי מי שהביאה לפיצוץ השיחות היא קדימה, המונעת לדבריו משיקולים פוליטיים. "לא חזרנו משום אמירה מהעבר", מדגיש המשנה לראש הממשלה. "מי שחזרה בה מההסכם הקואליציוני שמדבר על יעדי גיוס ולא על מכסה זו קדימה".

לדברי יעלון, ששימש רמטכ"ל בעברו, ישנה עלייה מטאורית בגיוס לצה"ל במגזר החרדי ולכן אין צורך לדבר על מכסות. "בשנת 2007 התגייסו לצה"ל 305 חרדים, בעוד שבשנת 2011 התגייסו 2,400. הם הגיעו ושירתו בלי סנקציות ובלי לשלוח אותם לכלא", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משבר חוק הגיוס: העדכונים האחרונים

משה יעלון תוקף: קדימה פועלת משיקול פוליטי

פגישת נתניהו-מופז הסתיימה ללא תוצאות

פוצץ המו"מ לגיבוש חוק הגיוס