השר משה יעלון תוקף: "קדימה פועלת משיקול פוליטי"

המחלוקת בנושא חוק הגיוס בין קדימה לליכוד רחוקה מסיום ובשני הצדדים נמשכים חילופי ההאשמות. בריאיון למהדורה המרכזית אמר השר יעלון: "הממשלה לא מוכנה שלומד תורה ייכנס לכלא". צפו

על רקע המשבר בניסיון להביא חלופה לחוק טל, הגיע חבר צוות ניסוח הצעת החוק משה (בוגי) יעלון - לריאיון מיוחד ב"מהדורה המרכזית".

"לא חזרנו משום אמירה מהעבר", מדגיש השר לעניינים אסטרטגיים והמשנה לראש הממשלה. "מי שחזרה בה מההסכם הקואליציוני שמדבר על יעדי גיוס ולא על מכסה זו קדימה". הרמטכ"ל לשעבר אמר שבמגזר החרדי ישנה עלייה מטאורית בגיוס לצה"ל, ולכן אין צורך לדבר על מכסות. "בשנת 2007 התגייסו לצה"ל 305 חרדים, בעוד שבשנת 2011 התגייסו 2,400. הם הגיעו ושירתו בלי סנקציות ובלי לשלוח אותם לכלא", הוסיף.

"אנחנו לא יכולים לשנות מציאות של 64 שנים ביום אחד ולא בחוק, הממשלה לא מוכנה שלומד תורה ייכנס לכלא", הצהיר. "יש נכונות הולכת וגוברת בחברה החרדית להשתלב בצבא, וצריך גם לתת זמן לצה"ל להתארגן ולהכין תשתית. למה ישר מדברים בקדימה עם העמדה לדין, זה יכול להצית אש ולהחזיר את כל העניין אחורה, אני רוצה שיתגייסו ולא יסתגרו".

השר יעלון סיכם את דבריו ואמר כי הוא, בניגוד לקדימה, לא מונע מכוונות פוליטיות. "גיוס החרדים והערבים הוא אינטרס לאומי ומהלך היסטורי".

הערב: נתניהו ומופז בפגישה מכרעת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת