עימות בין ח"כ איציק ליחימוביץ': "די לצדקנות המאוסה"

הכרעת הדין במשפטו של אהוד אולמרט הביאה לעימות באולפן בין יו"ר העבודה יחימוביץ' לח"כ איציק מקדימה. יחימוביץ' הגנה על הפרקליטות וטענה כי המתקפות עליה מסוכנות לשלטון החוק, וח"כ איציק השיבה כי "נמאס מהצדקנות המאוסה של יחימוביץ'"

עימות חריף פרץ באולפן בין יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה לבין ח"כ דליה איציק מקדימה. יחימוביץ' נשאלה האם היא צריכה להתנצל בפני אולמרט, אותו כינתה "הנאשם" בתקופה האחרונה. בתשובה היא הזכירה כיצד ראש הממשלה רבין התפטר ב-1977 בגלל פרשת חשבון הדולרים בבנק של רעייתו בארה"ב, אמרה שהיא הגיעה על מנת להגן על הפרקליטות נגד מה שהיא כינתה "ההשתלחות הפרועה" שמסכנת לדבריה את שלטון החוק.

ח"כ איציק הגיבה לדבריה בכך שהזכירה כי יחימוביץ' עברה לפוליטיקה לאחר שישבה באולפן, וידעה שיום לאחר מכן היא עוברת למגרש הפוליטי. "זה האימא והאבא של הפרת האמונים, זאת מרמה והטעיה, כל העבירות ביחד. אני זוכרת את הנאומים המסיתים שלה, מה זאת הצדקנות המאוסה הזאת שלה? למה היא לא יכולה להתנצל בפני אולמרט?"

יחימוביץ לא נשארה חייבת והחזירה:"אלו אמירות שאני לא מבינה את פשרן, ואני לא אקבל הטפות מוסר מאנשים ששיפצו את ביתם מכספי ציבור", אמרה יו"ר העבודה. ח"כ איציק השיבה כי מדובר בעוד הסתה, "המבקר אמר כי לא נמצא דופי בהתנהלותי, תראה איך היא משבשת את האמת מבלי משים", השיבה איציק.

"מסע צלב נגד הפרקליטות"

"פרקליטות היא לא קבלנית הצלחות, ואני לא מקבלת את הטיעון שהיא הדיחה את ראש הממשלה. הנושא הוא שלטון החוק במדינת ישראל, ואם ימשיך מסע הצלב הזה נגד הפרקליטות אנחנו נקבל מערכת שלטון חוק רופסת ומפוחדת, שמפחדת מאנשים בעלי כוח", אמרה ח"כ יחימוביץ'.

"הצדקנות בסרגל המדידה של ח"כ יחימוביץ' ידועה מאוד בכנסת", השיבה ח"כ איציק, יו"ר הכנסת לשעבר. "היא הייתה יו"ר ועדת אתיקה שאף אחד מהח"כים מסרב לעבוד איתה שכן הוא מציב סימן שאלה ענק על היושרה שלו. נכון היה היום שח"כ יחימוביץ' תתנצל, סיכמה איציק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכרעה במשפט אולמרט - סיקור מיוחד

היום הגורלי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

ההסתבכויות של אולמרט: ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות

האם ראש הלשכה לשעבר שולה זקן תורשע שוב?

אמנון דנקנר תוקף: "הפרקליטות צריכה להתבייש - הפרקליט צריך להתאבד"

שולה זקן הורשעה בקבלת דבר במרמה בפרשת ראשונטורס