נתניהו: מאמין במערכת המשפט; מברך את אולמרט על הזיכוי בשני סעיפי אישום

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך הערב את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על הזיכוי בשניים מתוך 3 הסעיפים בהם הוא נאשם. במקביל, הביע נתניהו אמון במערכת המשפט, נוכח המתקפות על הפרקליטות בעקבות זיכוי אולמרט

מברך. נתניהו ואולמרט בימים אחרים, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לראשונה לזיכויו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשות "ראשונטורס" ו"טלנסקי" בהן הואשם. אולמרט הורשע בעבירת הפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות". "אני מביע אמון מלא במערכת המשפט בישראל", אמר ראש הממשלה והוסיף: "ומברך את אהוד אולמרט בשניים משלושת הסעיפים בהם הואשם".

מוקדם יותר היום, יו"ר קדימה השר שאול מופז, ותנועת קדימה אמרו בתגובה לגזר הדין כי "לאהוד אולמרט זכויות רבות בתפקידים המגוונים שמילא בשרות המדינה, כיו"ר קדימה וכראש ממשלת ישראל".

מי שעמדה לצדו והביעה תמיכה בראש הממשלה לשעבר היא תנועת ש"ס, שמספר מחבריה בעבר הורשעו בעבירות פליליות ואף ריצו תקופות מאסר שונות. "תנועת ש״ס מחזקת ומברכת בחום את רה״מ לשעבר אהוד אולמרט ואת בני משפחתו לאחר הסבל הרב שעברו בשנים האחרונות", נמסר.

"אולמרט לא זכה בנובל"

אבל לא כולם במערכת הפוליטית מתרשמים מזיכויו של אולמרט בשתיים מהפרשות בהן הואשם. "לפרקליט המדינה לא הייתה ברירה אלא להגיש כתב אישום חמור נגד ראש הממשלה, גם אם בסופו של דבר הוא הורשע ״רק״ במרמה והפרת אמונים ולא הוכחה קבלת שוחד גלויה או הונאת ״יד ושם״ ומד״א", אמר חבר הכנסת אריה אלדד. "יש לקוות כי הכשלון החלקי להביא להרשעת ראש ממשלה שהורשע ״רק״ במרמה והפרת אמונים לא ירפה את ידי אוכפי החוק להאבק גם בתקיפים מהם״.

"ראש ממשלה לשעבר הורשע פה אחד בהפרת אמונים, והתקשורת ומקורביו חוגגים כאילו אולמרט זכה בפרס נובל", תקף ח"כ כרמל שאמה-הכהן מהליכוד, "ואפילו יש מי שהעיז לקרוא לפרקליט המדינה להתאבד. נראה שמי שכבר התאבדה היא דווקא הבושה‎. הרשעתו של אולמרט בהפרת אמונים צריכה להרחיקו מהמערכת הפוליטית לתמיד".

גם ח"כ זהבה גלאון ממרצ הצהירה כי אסור לאולמרט לשוב לפוליטיקה. "ראש ממשלה בישראל אינו יכול להיות מורשע אפילו בעבירה אחת", אמרה, "ואסור שהזיכוי מחמת הספק בעבירות הנוספות יטשטש עובדה זו. העובדה שאולמרט הורשע בהפרת אמונים היא חמורה ביותר וצריכה להרחיק אותו מהמערכת הפוליטית לתמיד".

גלאון הוסיפה כי "מהכרעת הדין עולה דמות של פוליטיקאי מושחת, שהשתמש בשררה כדי להעשיר את עצמו ומקורביו. אין בזיכוי הפלילי משום זיכוי מוסרי וערכי, ואין בו משום להלבין התנהגות מושחתת. הכרעת הדין מדגישה את הצורך להמשיך ולהגן על עצמאותה של מערכת אכיפת החוק ובתי המשפט בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכרעה במשפט אולמרט - סיקור מיוחד

היום הגורלי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

ההסתבכויות של אולמרט: ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות

האם ראש הלשכה לשעבר שולה זקן תורשע שוב?

אמנון דנקנר תוקף: "הפרקליטות צריכה להתבייש - הפרקליט צריך להתאבד"

שולה זקן הורשעה בקבלת דבר במרמה בפרשת ראשונטורס