אין פיצול בימין: תקומה תישאר חלק מהבית היהודי

מרכז מפלגת הימין "תקומה" החליט גם הפעם לא להתמודד באופן עצמאי בבחירות ולרוץ, כמו בבחירות 2013, ביחד עם הבית היהודי - בתמורה לשיריון של ארבעה חברי כנסת והבטחה לתפקיד שר. ההחלטה מעמידה קושי נוסף מול אלי ישי, שייאלץ להתמודד לבד מול אחוז החסימה הגבוה

מרכז תקומה, הערב

שומרים על המסורת: מפלגת "תקומה", שמעולם לא התמודדה עצמאית לכנסת, החליטה גם הפעם לא להתמודד לבדה - מרכז המפלגה החליט הלילה (ראשון) להתמודד גם בבחירות הקרובות כחלק מרשימת הבית היהודי. בסיום ישיבה ארוכה במיוחד, שנמשכה עמוק אל תוך השעות הקטנות של הלילה, החליטו כאמור החברים גם הפעם לא לעמוד מול הבוחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניגוד למערכות בחירות קודמות, הפעם לחברי תקומה, מפלגת הימין שהוקמה ב-1999 ורצה מאז ביחד עם מולדת, האיחוד הלאומי, המפד"ל ומאז בחירות 2009 - עם הבית היהודי, הייתה אפשרות נוספת על השולחן: מפלגתו הטרייה של אלי ישי הציע ליו"ר תקומה אורי אריאל לרוץ במשותף לכנסת, וזאת לאחר שישי התחייב להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה לאחר הבחירות.

על פי הדיווחים מהישיבה, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הבטיח לאנשי תקומה בין שלושה לארבעה מקומות ריאליים ברשימה והבטחה לתפקיד שר ליו"ר המפלגה, אורי אריאל, היה והמפלגה תיקח חלק גם בקואליציה הבאה.

המפסיד מההחלטה: אלי ישי

החלטת אנשי תקומה צפויה להקשות את דרכו של אלי ישי לכנסת הבאה. אחוז החסימה בבחירות הקרובות יהיה הגבוה בתולדות המדינה, 3.5%, ועל אלי ישי יהיה להציג רשימה אטרקטיבית מספיק כדי שהוא יגרוף קולות השווים לארבעה חברי כנסת לפחות. אם ייכשל בכך - לא רק שיישאר מחוץ לכנסת, אלא הוא גם יגרע קולות ממפלגת ש"ס, ביתו הקודם.

ניצני פיצול אפשרי בימין החלו לצוץ כבר בתחילת השבוע שעבר, אז הודיע חבר הכנסת יוני שטבון שלא יתמודד ברשימת הבית היהודי בבחירות הקרובות - וישוריין במקום גבוה במפלגתו של ישי. הרב אלי בן דהן החליט לוותר על השיריון המובטח לו מתוך תקומה עצמה, והוא יתמודד עצמאית בפריימריז של הבית היהודי.

מפלגת הבית היהודי עצמה תערוך בחירות מקדימות בקרב כל מפקדי המפלגה בתחילת החודש הבא. על פי הסקרים, הבית היהודי צפויה להתחזק משמעותית בבחירות הבאות כשצופים לה עלייה של בין שלושה לשישה מנדטים לצד 12 המנדטים שיש למפלגה בכנסת היום.