ח"כים נגד אהוד אולמרט: "מושחת, אסור לו לחזור לפוליטיקה"

מעטים הם מקרי הקונצנזוס בין הסיעות בכנסת, אך נדמה שכולן התאחדו נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. "יש כאלה שזוכים כאילו אולמרט זכה בפרס נובל ואפילו קוראים לפרקליט להתאבד", אמר ח"כ שאמה-הכהן, "אסור לאולמרט לחזור לפוליטיקה", הצהירה ח"כ זהבה גלאון ממרצ

במערכת הפוליטית לא מתרשמים מזיכויו של אולמרט בשתיים מהפרשות בהן הואשם, ומתעסקים בהרשעתו בפרשת "מרכז ההשקעות" בסעיפים של מרמה והפרת אמונים.

"ראש ממשלה לשעבר הורשע פה אחד בהפרת אמונים, והתקשורת ומקורביו חוגגים כאילו אולמרט זכה בפרס נובל", תקף ח"כ כרמל שאמה-הכהן מהליכוד, "ואפילו יש מי שהעיז לקרוא לפרקליט המדינה להתאבד. נראה שמי שכבר התאבדה היא דווקא הבושה‎. הרשעתו של אולמרט בהפרת אמונים צריכה להרחיקו מהמערכת הפוליטית לתמיד".

גם ח"כ זהבה גלאון ממרצ הצהירה כי אסור לאולמרט לשוב לפוליטיקה. "ראש ממשלה בישראל אינו יכול להיות מורשע אפילו בעבירה אחת", אמרה, "ואסור שהזיכוי מחמת הספק בעבירות הנוספות יטשטש עובדה זו. העובדה שאולמרט הורשע בהפרת אמונים היא חמורה ביותר וצריכה להרחיק אותו מהמערכת הפוליטית לתמיד".

"אין בזיכוי כדי להלבין התנהגות מושחתת" 

גלאון הוסיפה כי "מהכרעת הדין עולה דמות של פוליטיקאי מושחת, שהשתמש בשררה כדי להעשיר את עצמו ומקורביו. אין בזיכוי הפלילי משום זיכוי מוסרי וערכי, ואין בו משום להלבין התנהגות מושחתת. הכרעת הדין מדגישה את הצורך להמשיך ולהגן על עצמאותה של מערכת אכיפת החוק ובתי המשפט בישראל".

מנגד, יש גם ברכות על הזיכוי בשתי הפרשות המרכזיות שבהן הואשם אולמרט. יו"ר קדימה השר שאול מופז, ותנועת קדימה אמרו בתגובה לגזר הדין כי "לאהוד אולמרט זכויות רבות בתפקידים המגוונים שמילא בשרות המדינה, כיו"ר קדימה וכראש ממשלת ישראל".

ח"כ ציפי חוטובלי התייחסה בתגובתה להרשעתה של שולה זקן ואמרה כי "כל הסובבים את ראש הממשלה לשעבר אולמרט ממשיכים להיות מורשעים, והוא ממשיך לחמוק בחלקות ממרבית האישומים. הגיע הזמן לשים את היד על העומד בראש פירמידת השחיתות ולא על כל שליחיו".

מי שעמדה לצדו והביעה תמיכה בראש הממשלה לשעבר היא תנועת ש"ס, שמספר מחבריה בעבר הורשעו בעבירות פליליות ואף ריצו תקופות מאסר שונות. "תנועת ש״ס מחזקת ומברכת בחום את רה״מ לשעבר אהוד אולמרט ואת בני משפחתו לאחר הסבל הרב שעברו בשנים האחרונות", נמסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכרעה במשפט אולמרט - סיקור מיוחד

היום הגורלי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

ההסתבכויות של אולמרט: ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות

האם ראש הלשכה לשעבר שולה זקן תורשע שוב?

אמנון דנקנר תוקף: "הפרקליטות צריכה להתבייש - הפרקליט צריך להתאבד"

שולה זקן הורשעה בקבלת דבר במרמה בפרשת ראשונטורס