התשובה החרדית ל"הפגנת הפראיירים": "הפגנת המיליון"

במגזר החרדי מתארגנת הפגנת ענק בתגובה לחוק הגיוס החדש המתגבש - ול"הפגנת הפראיירים" במוצאי שבת. עם זאת, גורמים במפלגות החרדיות מנסים להשתיק את הקיצוניים של המגזר וטוענים שההפגנה במוצ"ש חיזקה את המתנגדים לגיוס

הקרע בין המפלגות החרדיות לראש הממשלה נמשך, עם הודעת נתניהו על אימוץ המלצות ועדת פלסנר ולמרות ניסיונות הליכוד למצוא מתווה שירצה גם את ש"ס. כך, לדוגמה, נבחנת אפשרות של יישום חוק הגיוס החדש באופן הדרגתי - במשך שנים.

במגזר החרדי מאיימים עכשיו ב"הפגנת מיליון" משלהם נגד החוק המתגבש, שהגדיר השר משה יעלון מוקדם יותר הערב "שינוי היסטורי". ההפגנה המתוכננת אמורה להתקיים בשבוע הבא, לקראת חודש אב, בריכוזים החרדיים הגדולים בישראל.

מצד שני, בתוך המפלגות החרדיות מנסים להשתיק את הקיצוניים של המגזר ולמנוע הקצנה נוספת. העצרת אתמול, לדבריהם, מחזקת גורמים קיצוניים שמתנגדים לגיוס. גם יו"ר ש"ס אלי ישי מצוי בין המנסים להרגיע את השטח, למרות הכעס שלו על ראש הממשלה נתניהו.

פלסנר ויעלון ייפגשו שוב בבוקר

כיממה לאחר "הפגנת הפראיירים" ולאחר הודעת ראש הממשלה נתניהו על אימוץ מסקנות הוועדה לשוויון בנטל, נפגשו מוקדם יותר הערב ראש הוועדה ח"כ יוחנן פלסנר והשר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון - אותו מינה נתניהו מטעמו לצוות שאמון על ניסוח החוק.

השניים ייפגשו שוב מחר בבוקר. בתום הפגישה אמר ח"כ יעלון כי "יש הזדמנות לשינוי היסטורי, אבל צריך לעשות זאת באופן אחראי, מבלי לגרום לקרע בעם". בליכוד עדיין מנסים למצוא מתווה או פשרה שישאירו את ש"ס בקואליציה, זאת למרות המשבר הגובר עם המפלגות החרדיות.

אבל, לא בטוח שגם ההצהרות ה"מפייסות" במערכת הפוליטית יצליחו להרגיע את השטח. אחר הצהריים הבהיר יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי שעצרת המונית נוספת מתוכננת בעוד שבועיים. "אם הממשלה תקבל את הדרישות בצורה ברורה, זו עשויה להיות עצרת תמיכה בממשלה" אמר שמולי בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו כבר די מסוחררים מהזגזוגים של ראש הממשלה, אבל בכל מקרה מדובר בהתפתות חיובית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת