יחימוביץ' מנעה הצטרפות חלוץ לעבודה: "אין מחילה לרמטכ"ל שמכר מניות כשיצא למלחמה"

יו"ר מפלגת העבודה השיבה בשלילה לבקשות חוזרות ונשנות של הרמטכ"ל לשעבר, והבהירה לו כי אם ייעשה כן - ייתקל בהתנגדותה האישית, בשל מכירת מניותיו ערב מלחמת לבנון השנייה. חלוץ בתגובה: "ההחלטה לעזוב את קדימה היא סופית"

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ אמנם טען כי החלטתו לעזוב את קדימה התקבלה בלא חלופות אחרות, אך עם זאת מתברר הערב שהוא פעל להצטרף לשורות מפלגת העבודה ונתקל בהתנגדות חריפה מצד העומדת בראשה, ח"כ שלי יחימוביץ'.

באמצעות שליחים שונים, העביר חלוץ פניות חוזרות ונשנות ליחימוביץ' - עוד טרם הודיע על תמיכתו במופז במרוץ לראשות קדימה. כשביקש את ברכתה הפומבית זכה לתגובה חריפה שבה נאמר לו: "רמטכ"ל שיוצא מישיבת ממשלה באמצע דיון סודי על יציאה למלחמה, תוך שהוא שולח חיילים לקרב, כדי למכור את מניותיו - עשה מעשה שאין עליו כפרה. הוא לא יהיה במפלגת העבודה".

חלוץ המשיך לנסות - ונענה בשלילה

חלוץ לא מיהר להרים ידיים, ובעקבות פניות חוזרות ונשנות מטעמו טענו גורמים בעבודה כי ייתכן שנכון יהיה בכל זאת לאפשר לו להתמודד. אלא שגם כאן הוא זכה לתגובה נחרצת שלפיה - אם יעשה זאת, ייתקל בהתנגדות הן מצד מפלגת העבודה עצמה והן מצד העומדת בראשה.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה כי "בתנועה לא מוסרים פרטים על מגעים עם מועמדים אפשריים", והבהירו כי מדובר ב"מפלגה דמוקרטית שבה יכול כל אחד להתמודד".

דן חלוץ מסר בתגובה כי "ההחלטה לעזוב את קדימה היא סופית ואין בכוונתי להתמודד במפלגת העבודה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת