מארגני "עצרת הפראיירים": "נתניהו מנסה לעשות ספין חדש"

3 שעות לפני תחילת "עצרת הפראיירים" וההכנות ברחבת המוזיאון בתל אביב בעיצומן. ראשי המאבק מכינים את הבמות והציוד ותוקפים את הודעת ראש הממשלה נתניהו על כינוס שרי הליכוד מחר לבדיקת מסקנות ועדת פלסנר. "לא נקבל הודעות, אלא רק מעשים", נאמר בהודעה מטעמם

מנהיגי "מחאת הפראיירים" ממשיכים לתקוף את ראש הממשלה: לקראת העצרת הגדולה שתתקיים הערב ברחבת מוזיאון תל אביב, בקריאה לשוויון בנטל הגיוס, מביעים במטה המאבק ספקנות בנוגע לכוונותיו האמיתיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהצהיר היום כי יביא את מסקנות ועדת פלסנר לאישור סיעת הליכוד.

"קשה לעקוב אחרי ההודעות היומיות של נתניהו. כל יום הוא מתעורר ומנסה ספין חדש", נאמר בהודעה מטעם מטה מאבק הפראיירים. "אין מה לדון, אין מה להקים עוד צוות או להתייעץ. יש מסקנות שצריך לחוקק מיידית. לא צריך עוד חברי כנסת שיתעסקו בזה, לא צריך עוד גוזרי קופונים, צריך מנהיגים שיקחו החלטה. נתניהו, אנחנו כבר לא פרייארים, לא מקבלים יותר הודעות, אלא רק מעשים. הערב נעביר כולנו מסר ברור: אין חוק טל 2, יש חוק שירות לכולם".

בעצרת הגדולה, שתתקיים ברחבת מוזיאון תל אביב, צפויים לקחת חלק אלפי בני אדם, ומאות שוטרים מאבטחים את הצעדה, שתצא מ"מאהל הפראיירים" שבפינת הרחובות ארלוזורוב ונמיר, ותעשה את דרכה לכיוון רחבת המוזיאון שברחוב שאול המלך - שם יתקיים האירוע. 

הרחובות שייסגרו הערב בתל אביב:

עקב קיום ההפגנה, צפויים להיחסם לתנועה צירים ראשיים בתל אביב, וביניהם דרך בגין, שתיסגר לצפון מדרך נמיר. התנועה תופנה לכיוון רחוב ז'בוטינסקי בר"ג. כמו כן, תיסגר דרך נמיר לכיוון דרום מרחוב ארלוזורוב והתנועה תופנה לדרך על פרשת דרכים ובחזרה לדרך בגין. שדרות שאול המלך ייסגרו גם הן לתנועה בין אבן גבירול לדרך נמיר לשני הכיוונים, ורחוב ויצמן ייסגר משדרות דוד המלך לשאול המלך, לשני הכיוונים.  בנוסף לכך ייחסמו כל הרחובות המובילים לצירים אלה. ציבור הנהגים מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות ולהישמע להוראות השוטרים.

מופז הודיע כי ישתתף בעצרת; המארגנים: "לא ניתן לפוליטיקאים לנאום"

יו"ר קדימה שאול מופז הודיע על כוונתו להשתתף באירוע המחאה, וקרא לתומכיו לנהוג כמוהו ולהגיע להפגנה. "התמיכה שלכם חיונית כדי לתת לי את הכוח להוביל הסכם היסטורי", מסר מופז בהודעה והוסיף: "זהו מאבק משותף על עתידה ועל צביונה של ישראל. אני קורא לכל אזרחי במדינה להגיע - יחד נוביל את השינוי". לאחר הודעתו של מופז, הודיעו מארגני ההפגנה כי לא ייתנו לפוליטיקאים לנאום בעצרת.

בינתיים, לקראת ההפגנה הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי ייכנס מחר בבוקר את סיעת הליכוד כדי לדון בעקרונות דו"ח ועדת פלסנר. אם הסיעה תסכים על העקרונות, ייפגש נתניהו עם יו"ר קדימה, השר שאול מופז, כדי לדון בהקמת צוות שינסח השבוע הצעת חוק. בינתיים חלה התקדמות במגעים וגם נושא שירות הערבים אמור להיכלל בחוק. שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי יש למצות את כל הסיכויים להעביר את החוק במועד שנקבע, תוך התחשבות באילוצי צה"ל ובהתאמות המתבקשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת