יחימוביץ': "ליברמן ראש ממשלה? מעורר חלחלה"

חברת הכנסת מהעבודה יצאה במתקפה חריפה נגד יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ואמרה כי היא סולדת מהמחשבה כי יכהן בעתיד כראש ממשלה. "יש גבול לתעתוע ולמשחקי המילים והספינים של ליברמן", אמרה יחימוביץ'. ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) בתגובה לדברים: "דבריה נובעים מעודף שימוש בגראס"

"יש גבול למשחקי המילים". יחימוביץ' (Miriam Alster/FLASH90)

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה) תקפה היום (שבת) בחריפות את שר החוץ ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ואמרה כי היא סולדת מהמחשבה לפיה יתמנה לתפקיד ראש הממשלה. "הרעיון הזה מעורר בי חלחלה", אמרה יחימוביץ' באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית גלבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש גבול לתעתוע ולמשחקי המילים והספינים של ליברמן", אמרה יחימוביץ' על מי שעשוי להפוך לשותף הקואליציוני של מפלגת העבודה לאחר הבחירות. "ממתי הוא נהיה שמאלן?", היא תהתה. "רק לפני מספר חודשים הוא קרא לא לקנות בחנויות של ערבים. האם יש קריאה יותר גזענית מזו?".

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר התייחסה גם להסכם בין יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני והבהירה כי "העובדה שלא הסכמתי לוותר אז לציפי לבני הייתה חולשה ולא חוזקה שלי". יחימוביץ' הוסיפה: "הוויתור של הרצוג מאפשר למפלגת העבודה נקודת פתיחה טובה היום. אני יזמתי בעבר את הקריאה ללבני ולפיד להקים גוש חוסם. המגעים לא צלחו אז".

"ממתי הוא נהיה שמאלני?". ליברמן (AP)

יחימוביץ' הביעה את מורת רוחה מהתבטאותה של לבני בתכנית "מצב האומה" נגד ראש הממשלה נתניהו - דברים שעוררו סערה ציבורית. "הייתי מעדיפה שההופעה של לבני בתכנית לא הייתה מתקיימת", הדגישה חברת הכנסת.

בתגובה לדברים אמר הערב ח״כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) כי ליחימוביץ' "יש עוד הרבה מה ללמוד לפני שתגיע לכישוריו, יכולותיו ולניסיונו של שר החוץ, אביגדור ליברמן". עוד הוסיף כי "כנראה שדבריה נובעים מעודף שימוש בגראס".