ח"כ ברוורמן: "גיוס חרדים בגיל 23 רק יחמיר את המצב"

באירוע "שבתרבות" שנערך בבאר שבע הדגיש ח"כ אבישי ברוורמן כי המלצת ועדת פלסנר לגייס חרדים בגיל המאוחר 23, רק תחמיר את מצבם הסוציו-אקונומי ותגדיל את שיעור הילודה במגזר החרדי. "צעד זה יתגלה כחרב פיפיות", הדגיש

"הצעד יתגלה כחרב פיפיות". ארכיון (חדשות 2)

חבר הכנסת פרופ' אבישי ברוורמן (העבודה) טוען היום כי יישום המלצות ועדת פלסנר, עלול דווקא להחמיר את המעמסה הכלכלית על החברה הישראלית.

באירוע "שבתרבות" שנערך הבוקר בבאר שבע הדגיש ח"כ ברוורמן: "המלצת ועדת פלסנר לגייס חרדים בגיל המאוחר 23, רק תחמיר את מצבם הסוציו-אקונומי ותגדיל את שיעור הילודה במגזר החרדי".

לדבריו ברוורמן, "המצב החדש יעודד אותם להנשא ולהביא ילדים בגיל מוקדם יותר והם יפלו במעמסה על כתפי החברה בישראל אף יותר מבעבר. גיוס החרדים בגיל מאוחר יתגלה כחרב פיפיות מצד אחד הם לא יגויסו לשירות משמעותי ומצד שני זה יעלה הון למדינה מאחר ויהיו בעלי משפחות".

מופז: "לא יהיו ועדות נוספות"

אתמול, שלושה ימים לפני פקיעת מועד האולטימטום שהציב שאול מופז לקבלת מסקנות דוח פלסנר, העמיק הקרע בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר שנתניהו הביע נכונות לקבל את מתווה הוועדה ואף את עקרון הסנקציות האישיות על מי שישתמט משירות צבאי, דווח אתמול כי הוא חוזר בו מעמדה זו.

"לא יהיו ועדות נוספות", הבהיר יו"ר קדימה מופז בהודעה מטעם מפלגתו - והדגיש כי "עקרונות ועדת פלסנר הן המסקנות היחידות ורק על בסיסן ניתן להתקדם. לאחר יממה של משא ומתן התברר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מוכן לאמץ באופן פומבי את המלצות ועדת פלסנר אלא מתכוון להקים עוד ועדה. הגיע הזמן לחקיקת חוק אמיתי לשוויון בנטל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת