דיסקין: לא ניתן לממשלה להשתמט מפתרון חוק הגיוס

במוצ"ש תיערך הפגנת "גיוס לכולם" בהשתתפות נציגי מאהל הפראיירים. פוליטיקאים לא צפויים לנאום בעצרת, אך ראש השב"כ לשעבר צפוי לשאת דברים. היום הוא כבר תקף את מדיניות הממשלה: "הציבור פראייר שמאפשר לנבחרי הציבור להשתמט ממציאת פיתרון לסוגיה מהותית וערכית כמו הגיוס"

בתל אביב נשלמות ההכנות לקראת ההפגנה שצפויה להתקיים במוצאי שבת בעיר, בקריאה ל"גיוס לכל". פעילי המחאה, רובם אנשי מאהל ה"פראיירים", שבים ומדגישים כי פוליטיקאים לא צפויים לנאום בעצרת שתתקיים בתום ההפגנה - אך הנואם המרכזי בה יהיה ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין.

דיסקין לא ממתין למחר, וכבר היום קרא לציבור להגיע ולהביא הזדהות עם המפגינים. "פראיירים אינם אלו שמשרתים את המדינה", אמר. "פראיירים הם אלו שאינם מבינים את כוחו האמיתי של הציבור מול נבחריו ומאפשרים לאלו בהם בחרנו להשתמט ממציאת פיתרון לסוגיה מהותית, ערכית וקריטית זאת. ביחד, כולנו לא נאפשר לזה לקרות".

הרמטכ"ל: שירות לכל, להיות שם כשצריך

גם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ התייחס הבוקר למחלוקת סביב חוק הגיוס. היום מדברים על שירות לכל ולתרום לחברה, על לשאת בנטל ולהיות שם כשצריך. אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת מבחינה ביטחונית ומציאות מורכבת. חובתנו כצבא היא להסתכל ולהיערך לאתגרים השונים", אמר היום גנץ בטקס של תנועת ״אחרי״ שנערך הבוקר בירושלים.

המשתתפים בהפגנה ייצאו לצעדה ממאהל המחאה סמוך לתחנת רכבת צפון לרחבת מוזיאון תל אביב, שם יקיימו עצרת בה ישתתף בין השאר יושב ראש התאחדות הסטודנטים איציק שמולי ויופיעו האמנים דיוויד ברוזה, רמי קלינשטיין ודנה ברגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת