המבקר היוצא מיכה לינדנשטראוס: "ניסו לפגוע בחקירת הרפז"

יממה לאחר סיום תפקידו, מספר לינדנשטראוס על הלחצים הכבדים שהופעלו עליו בנוגע לפרשת הרפז, וגם על חומרי החקירה שנעלמו. בנוסף הוא מתייחס לדוח אסון הכרמל החמור והאחריות המיוחדת שהטיל על שטייניץ וישי: "על הממשלה, הכנסת והציבור לעשות את השיקולים שלהם". הריאיון המלא - שבת ב"פגוש את העיתונות"

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס שסיים השבוע את תפקידו, מתייחס לראשונה לשתי הפרשות החמורות שעלו בזמן כהונתו: פרשת "מסמך הרפז" ודוח אסון הכרמל.

"אנשים שונים ניסו להתגבר על פרק הזמן שעמד לרשותי עד פרישתי", אמר המבקר היוצא, "אותם אנשים ניסו להביא לידי כך שהתקופה תסתיים, המבקר לא ימסור את הדוח שלו, מה שלא קרה בשבע שנות כהונה, ולכן לא אוכל לסיים אותה".

בהמשך הריאיון, שישודר במלואו בתכנית "פגוש את העיתונות", דוחה לינדנשטראוס את הטענות שעלו על יחסים קרובים שהתפתחו בינו לבין שר הביטחון ברק. "מעולם לא נסעתי עם ברק לסיורים בבסיסים סודיים", הוא מבהיר, "לא טסתי בהליקופטר עם שר הביטחון ובלעדיו. זה דמיון פרוע".

לינדנשטראוס גם סיפק מידע מתוך בדיקת המבקר על פרשת הרפז. "אנחנו בודקים מה קרה להקלטות בלשכת שר הביטחון ברק כי זה נראה מחייב. כאשר נסיים את הבדיקה ויתגלו הדברים שאותם מקורות אמרו לנו, יראו כולם שיש חובה וצורך לבדוק דברים בצורה יסודית במיוחד".

לפני כשבועיים הגדיר המבקר היוצא את דוח אסון הכרמל כ"דוח החמור ביותר שהוגש בזמן תקופתי". "כשהטלתי אחריות מיוחדת על השרים ישי ושטייניץ התכוונתי לכך שראש הממשלה, שהוא אחראי על הממשלה, או הכנסת שהם נציגי העם, יקיימו בירור מעמיק בכל הסוגיות שהעלינו כולל נושא האחריות. הממשלה, הכנסת והציבור צריכים להגיד את דברים ולהחליט אם הם צריכים להמשיך בתפקידם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת