ש"ס בתגובה לפירוק פלסנר: "נביא חלופה משלנו לחוק טל"

בביטאון ש"ס מביעים שמחה מפירוקה של ועדת קידום השוויון בנטל. "נרכך משמעותית את סעיף הסנקציות האישיות, ונעלה הצעה משלנו לגיוס חרדים עוד במושב הנוכחי של הכנסת", מדגיש שר הפנים אלי ישי

יו"ר ש"ס אלי ישי (חדשות 2)

התשובה של ש"ס לוועדת פלסנר: לאחר פיזור הוועדה לקידום השילוב בשירות והשוויון בנטל, ועל רקע המתיחות הגוברת בין ראש הממשלה נתניהו לשאול מופז, מודיעה מפלגת ש"ס כי תרכיב בעצמה חלופה לחוק טל.

יו"ר המפלגה אלי ישי הדגיש היום על רקע פרסום מסקנות הוועדה, כי יציג בפני הכנסת את ההצעה שתיזום מפלגתו. "ההצעה תעלה מתוך מטרה להביאה לקריאה שנייה ושלישית עוד לפני סיום מושב הקיץ של הכנסת", הדגיש ישי.

גורמים בכירים בש"ס טוענים היום כי קבלת מתווה הדוח על ידי ראש הממשלה נתניהו, מהווה צעד נוסף בדרך להפיכתו ללא רלוונטי. "נרכך משמעותית את סעיף הסנקציות האישיות", אמרו בש"ס.

השר ישי שוחח במהלך השבוע עם ראש הממשלה נתניהו על הצורך בהקמת מסלולים שיתאימו לאורחות חייהם של יהודים חרדים שכן רוצים להתגייס לשורות הצבא, ולכפות על צה"ל לגייס גדודים של חיילים חרדים הממתינים לגיוס וצה"ל מסרב לגייסם מסיבות כאלו ואחרות. עוד דיבר יו"ר תנועת ש"ס על תהליך הדרגתי עמוק שחייב להיעשות, וכבר החל למעשה עם חקיקתו של חוק טל.

בש"ס אומרים כי לאורך כל השבוע הבהיר השר ישי, כי הוא יודע שנתניהו לא יתפשר בנושא הסנקציות האישיות - ולא יאפשר את הטלתן. גם עו"ד יעקב ווינרוט, שפרש מהוועדה, אומר כי הרעיון לנטילת סנקציות הם לא חוקיות כלל וכלל, ומשפטנים ציינו כי ייתכן שמי שיפסול את הסנקציות, הוא דווקא בג"ץ עצמו, משום שהוא נוגד לחוק עיקרון השוויון וחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת