לפיד לנתניהו: "מתחבק עם ליצמן"; הליכוד: "לפיד ג'ובניק"

השתלחות הדדית בין יו"ר מפלגת "יש עתיד" לראש הממשלה: יאיר לפיד טען היום בעקבות פרסום מסקנות ועדת פלסנר כי "ראש הממשלה מעולם לא רצה לחוקק חוק שוויון בנטל", אך בליכוד לא נשארו חייבים: "לפיד היה כתב בעיתון ולא יכול להטיף מוסר לרה"מ"

המתיחות הפוליטית על רקע פרסום מסקנות ועדת פלסנר, גולשת לעימות פומבי בין האופוזיציה לממשלה: ראש מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, מותח הערב ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות פיזורה של הוועדה, ומנגד משתלחים בליכוד בלפיד בחזרה. "נתניהו לא מנסה להביא לחוק גיוס חדש", אמר לפיד בעקבות פרסום מסקנות הוועדה. "הוא בחר בחרדים ובגד בכל אדם ציוני כדי להתחבק בלילות עם יעקב ליצמן ומשה גפני".

"לנתניהו יש רק שיקולים פוליטיים", הצהיר לפיד, "הוא לא מתחשב במה שטוב למדינה אנחנו נגיע במוצאי השבת הקרובה להפגנה שמארגנים אנשי 'מאהל הפראיירים'. החבורה הזו היא בשר מבשרנו, למרות הוויכוח שיש בינינו על התקופה בה צריך לאפשר לחרדים להתכונן".

"ככה לא מתנהלת מדינה"

"יש כאן תרבות שלמה שמוותרת", התייחס לפיד לסוגיית ההשתמטות של חילוניים ואי הגיוס של החרדים. "ככה לא מתנהלת מדינה. עלינו לעשות הכל כדי שכל אזרח המגיע לגיל 18 יגיע לבקו"ם - משם יילך לשירות צבאי או שירות בקהילה".

לפיד הגיב גם להקמת התנועה הפוליטית החדשה של חיים רמון ולפירוקה האפשרי של קדימה. "אני לא דיברתי עם ציפי לבני לפחות בחצי השנה האחרונה, ועם רמון שוחחתי לפני הפריימריז בקדימה. יש אגדות, אבל אני לא מתעסק בשמות אלא איך משנים את מדינת ישראל ואיך גורמים לנתניהו להבין מה חשוב ומה לא".

אך בדוברות הליכוד לא נשארו חייבים. באופן ציני, הגיבו במפלגה לדברי לפיד: "יאיר לפיד, שהיה כתב בעיתון במחנה, הוא האחרון שיכול להטיף מוסר על שיוויון בנטל לראש הממשלה בנימין נתניהו, שהיה קצין בסיירת מטכ"ל וסיכן פעמים רבות את חייו למען מדינת ישראל", נמסר בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת