שלי יחימוביץ' תניח הצעה לפיזור הכנסת: "יש לשים סוף למהומה בקואליציה"

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הודיעה על כוונתה להניח בימים הקרובים הצעת חוק לפיזור הכנסת. "יש להפסיק את המהומה הנלעגת בקואליציה", אמרה, "החלטה צריכה להיות בקלפי בין הליכוד בראשות נתניהו לבין מפלגת העבודה בראשותי"

לקראת בחירות? יחימוביץ' ונתניהו (חדשות 2)

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', הודיעה בעמוד הפייסבוק שלה על כוונתה להביא להצבעה מחודשת את החוק לפיזור הכנסת והקדמת הבחירות. יחימוביץ' הגישה את הצעת החוק לפני מספר חודשים, אך הסירה אותה לאחר הצטרפותה של קדימה לממשלה.

"אני קוראת לנתניהו להפסיק את המהומה הנלעגת בקואליציה, להצטרף ליוזמת העבודה וללכת לבחירות", אומרת יחימוביץ', "הבחירות היו אמורות להתקיים בחודש ספטמבר הקרוב והן נמנעו רק בגלל התרגיל הציני ההישרדותי של הליכוד וקדימה שחברו לקואליציית ענק חסרת תועלת, שלא מסוגלת לייצר הסכמה סבירה אפילו סביב חוק טל".

יחימוביץ' הוסיפה כי "הדבר הנכון ביותר, היא הכרעה בקלפי בין הליכוד בראשות נתניהו ובין העבודה בראשותי. על הפרק עומדות סוגיות כלכליות, חברתיות, אזרחיות ומדיניות, ומגיע לציבור שהן יוכרעו לא בדילים ובקומבינות, אלא על בסיס ערכי".

השר לשעבר חיים רמון, שבעבר נמנה גם עם בכירי קדימה, הכריז על צאתו לדרך פוליטית חדשה - לנוכח חבירת מופז לממשלת האחדות של נתניהו וסוגיית גיוס החרדים והשוויון בנטל. בריאיון מיוחד שהעניק הערב לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי הוא שטח את משנתו וקרא להקים תנועה חדשה שתוכל ליישם את הייעדים שלשמם הוקמה קדימה.

"יש לי ביקורת עזה על ראש הממשלה ועל אלה שהוא מוליך שולל. כל מי שחשב שנתניהו ממש רוצה לעשות הסדר שלום וממש רוצה לגייס בחורי ישיבות - טעה. הוא לא רוצה אף אחד מהדברים האלה, כי הברית שלו נחתמה עם המתנחלים והחרדים. זה יוצר שלטון 'מיעוקרטיה' - המיעוט שולט על הרוב".