רמון: "המשך כהונת נתניהו - אסון וחוסר אחריות"

הטלטלה הפוליטית בקדימה הביאה את השר ובכיר קדימה לשעבר להקים תנועה פוליטית חדשה. "מופז גמר את הרעיון המרכזי ליצור אלטרנטיבה שלטונית", הוא תקף - וקרא "לאנשים רציניים לקחת אחריות, להצטרף ולהפיל את בריתו של נתניהו עם החרדים והמתנחלים". צפו בריאיון

השר לשעבר חיים רמון, שבעבר נמנה גם עם בכירי קדימה, הכריז על צאתו לדרך פוליטית חדשה - לנוכח חבירת מופז לממשלת האחדות של נתניהו וסוגיית גיוס החרדים והשוויון בנטל. בריאיון מיוחד שהעניק הערב לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי הוא שטח את משנתו וקרא להקים תנועה חדשה שתוכל ליישם את הייעדים שלשמם הוקמה קדימה.

פרשנות: המפלגה של רמון - לא פצצה פוליטית / רינה מצליח

"אנחנו רוצים לחזור לרעיון המרכזי של קדימה. בשביל זה, אנחנו צריכים שאנשים חדשים, רציניים ומנוסים יבואו אליה", אמר רמון - ובפנייה "למי שרואה את המשך כהונת נתניהו כאסון" אמר: "אם לא תצטרפו לאלטרנטיבה שלנו, תגלו חוסר אחריות כלפי המדינה והמשפחות שלכם". נוסף על כך, הוא התייחס לאפשרות שלחיק התנועה החדשה שיקים תצטרף גם יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני.

באשר להתנהלותו של נתניהו אמר רמון: "יש לי ביקורת עזה על ראש הממשלה ועל אלה שהוא מוליך שולל. כל מי שחשב שנתניהו ממש רוצה לעשות הסדר שלום וממש רוצה לגייס בחורי ישיבות - טעה. הוא לא רוצה אף אחד מהדברים האלה, כי הברית שלו נחתמה עם המתנחלים והחרדים. זה יוצר שלטון 'מיעוקרטיה' - המיעוט שולט על הרוב".

"מופז גמר את קדימה"

באופן טבעי, לא חסך רמון את שבטו גם ממופז עצמו. "הוא לקח את הרעיון של מפלגת מרכז, שאמורה להוות אלטרנטיבה, וגמר אותו עם הצטרפותו לממשלה", האשים והדגיש: "נתניהו הוא לא דה-גול ולא צ'רצ'יל. חייבים להחליף אותו".

בריאיון שהעניק הבוקר חזה רמון כי מפלגה בראשותו תגרום להיעלמותה של קדימה מהמפה הפוליטית - שכן לראייתו, תהיה תנועה זו החלופה היחידה לליכוד. "כרגע כל מי שבאופוזיציה לא מנסה להיות אלטרנטיבה לנתניהו, כולל שלי יחימוביץ', שהודיעה כי תסכים להצטרף לממשלה בראשות נתניהו", הסביר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת