ח"כ דוד רותם נגד החרדים: "עדיף גויים שנלחמים על פרזיטים"

בכיר ישראל ביתנו התבטא בחריפות בסוגיית השוויון בנטל. בריאיון לערוץ הכנסת התייחס לדרישה לגייס את החרדים בהקשר של גירוש ילדי הזרים, כשבעיניו - אלו מבין האחרונים שתורמים למדינה עדיפים על אזרחים יהודים שלא עושים זאת. כך זה נראה

ח"כ דוד רותם (חדשות 2)

סערת ועדת פלסנר ממשיכה לטלטל את הקואליציה, ובישראל ביתנו - שם דרשו בשבועות האחרונים שוויון בנטל הגיוס גם לחרדים וגם לערבים - הבהירו הערב את חשיבות הנושא בעיניהם באופן שנוי במחלוקת.

ח"כ דוד רותם, אחד מבכירי הסיעה ויו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת, התייחס הערב לסוגיית הדרישה לגייס את החרדים בהקשר לאופן שבו בחרה הממשלה לטפל בבעיית המסתננים והעובדים הזרים השוהים בארץ שלא כחוק.

בריאיון לגיל סלומון בערוץ הכנסת, ערב הגשת המלצות ועדת פלסנר בנושא, אמר רותם כי "עדיף ילדים גויים שנלחמים על המדינה, מאשר פרזיטים שלא מוכנים לתרום לה כלום". על ההתפתחויות הפוליטית שצפויות בעקבות פיזור הוועדה והתנגדות קדימה לכך אמר: "אני לא רוצה לפרוש מהממשלה כדי לאפשר לקדימה לקבל את התיקים שלי. אני אחכה שהחרדים יפרשו, אחר כך קדימה, ואז - אולי אני אפרוש".

מופז איים: בלי פלסנר - נצא מהממשלה

יו"ר קדימה שאול מופז אמר אתמול כי "הוועדה לשוויון בנטל הוקמה מתוקף הסכם משותף לנו ולליכוד, ועל כן פירוקה על ידי ראש הממשלה באופן חד-צדדי אינו מחייב את קדימה שתמשיך לעמוד בהתחייבותה הציבורית".

נוסף על כך, הוא הדגיש כי "מסקנות הוועדה יקבלו פומבי ויהוו בסיס לכל ניסיון אמיתי, הגון, ערכי, מוסרי, חוקתי ואפקטיבי לתיקון היסטורי בתחום השוויון בנטל. אם ראש הממשלה בחר שלא לפנות לכיוון הנדרש הזה - תגיע ממשלת האחדות הלאומית לסוף דרכה".

תגובות שליליות במיוחד על ההתפתחויות מסרו פעילי ארגונים שונים למען השוויון בנטל. "נתניהו הבטיח והוא ממש לא מקיים. הוא פשוט פחדן", תקף בועז נול, מראשי "מחאת הפראיירים". "ברור לכולם מה קורה ומה הפתרון הנכון, ובמקום לדאוג לביטחון המדינה הוא דואג לקואליציה שלו", אמר נול - ופנה לאזרחים וביקש מהם להצטרף אליו ואל חבריו למאבק בהפגנה שתיערך בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת