הסטודנטים הצטרפו למאבק ה"פראיירים": "נילחם איתם כתף אל כתף"

יו"ר אגודת הסטודנטים איציק שמולי העניק רוח גבית למאבק המילואימניקים למען השוויון בנטל: "נצא לרחובות ונילחם למען השוויון בנטל. אנחנו יודעים דבר או שניים על מחאות חברתיות". פעילי מאהל הפראיירים הוסיפו: "לא ניתן שימשיכו למרוח אותנו"

לאחר הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו על פירוק ועדת פלסנר, קיימו ראשי "מאבק הפראיירים" מסיבת עיתונאים שבמהלכה הכריז יו"ר אגודת הסטודנטים איציק שמולי על החלטתו לחבור למאבקם להביא לשוויון בנטל ולגיוס לכל. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"כל אגודות הסטודנטים התכנסו והחליטו לקחת חלק פעיל במחאה הזו על השוויון בנטל", אמר שמולי - והוסיף: "זה אומר שכבר במוצאי שבת הקרובה תראו את ארגוני הסטודנטים נלחמים כתף אל כתף יחד עם כל המשרתים ועם המון אזרחים שאכפת להם".

על הקשר בין המחאה החברתית לבין דרישות המילואימניקים אמר שבבסיס השתיים "ישנה חוסר העמידה העקבית של הממשלה והעומד בראשה להתחייבויות לציבור: זה מתחיל מדיור בר השגה ועובר לשוויון בנטל. ישראל שלנו היום מתחלקת לשתיים, ישראל מקומבנת וישראל שנאנקת. אתם מכירים את הסטודנטים ויודעים לעשות מחאות חברתיות. אנחנו לא מתכוונים לוותר".

אחת הפעילות האשימה בפתח מסיבת העיתונאים כי "פירוק הוועדה היה צעד מתוכנן מראש" ואמרה כי היא "עבדה מאחורי הקלעים והייתה אמורה להגיש הצעת חוק שתשנה את פניה של מדינת ישראל. לא אהבנו את מה שהיה שם, לאט לאט הוציאו את הרוח מהוועדה והפכו אותה לוועדת קישוט. לא נתפשר על פחות מחוק שיחזיר את השוויון למדינה".

"את טרכטנברג הם מרחו, מאסון הכרמל הם ברחו ועכשיו את אלי ישי לנו הם מרחו", תקף עידן מילר, פעיל מרכזי ב"מאהל הפראיירים". "במוצ"ש יצאו אלפי אנשים לרחובות להגיד לראש הממשלה - לנו נמאס מהקומבינה". בתגובה לטענות של ש"ס ויהדות התורה אמר מילר: "החרדים אומרים שצה"ל לא רוצה אותם - אז אפילו הרמטכ"ל במכתב ששלח לנו הבהיר 'סוגיית השוויון והנשיאה בנטל הופכת לקריטית על מנת למצות את פוטנציאל כוח האדם שעומד לרשות צה"ל'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת