רמון אישר: פועל להקמת מפלגת מרכז חדשה

האם המערכת הפוליטית בדרך ל"מפץ גדול" חדש? כך מסתמן מדבריו של חבר הכנסת לשעבר והאדריכל הפוליטי חיים רמון שאישר הבוקר בראיון בגלי צה"ל את פעילותו מאחורי הקלעים להקמת מפלגת מרכז חדשה. המפלגה, אשר צפויה לרשת את מקומה של קדימה, תכלול כנראה גם ציפי לבני. קדימה בתגובה: שמורשע בפלילים לא יטיף מוסר

אחרי שרקח את המפץ הפוליטי הגדול בהקמת מפלגת קדימה, נראה כי חבר הכנסת לשעבר, חיים רמון, בדרך להקמת מפלגת מרכז חדשה במקומה של קדימה - והפעם זה רשמי. על פי הערכות שונות מסתמן כי הקמת המפלגה נועדה גם כדי לאפשר לציפי לבני, לשעבר יו"ר קדימה, לחזור לחיים הפוליטיים.

מאז הצטרפות קדימה לקואליציה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עלו קולות אשר קראו לחברי המפלגה לפרוש ממנה. בנוסף, חרשו את המערכת הפוליטית שמועות בנוגע לפעילותו של רמון מאחורי הקלעים, פעילות שקיבלה הבוקר אישור רשמי בראיון שנתן לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל.

רמון ציין בראיון כי בהצטרפותה לממשלה, איבדה קדימה את תפקידה כאלטרנטיבה שלטונית. חבר הכנסת לשעבר אף חזה כי בבחירות הקרובות תיעלם קדימה מהמפה הפוליטית, ולכן הדגיש את הצורך בהקמת מפלגת מרכז חדשה, שתתפוס את מקומה.

"כרגע כל מי שבאופוזיציה לא מנסה להיות אלטרנטיבה לנתניהו, כולל שלי יחימוביץ', שהודיעה כי תסכים להצטרף לממשלה בראשות נתניהו", הסביר רמון. "עוד כשפרשתי מקדימה הודעתי שצריך להקים אלטרנטיבה לממשלה, מכיוון שקדימה ויתרה על תפקידה כאלטרנטיבה לשלטון וחברה לנתניהו ולליכוד".

מפלגה חדשה? "30 מנדטים"

למרות תכניתו להקמת מפלגת מרכז חדשה - קרא רמון לקדימה לפרוש מהממשלה, זאת על רקע מדיניותה וההתפתחויות האחרונות בחקיקת חוק טל החדש ופירוק ועדת פלסנר. "יש אלטרנטיבה והיא צריכה לבוא במקום קדימה ולהחליף את נתניהו", אמר רמון בראיון. להערכת רמון, מפלגת מרכזה חדשה יכולה לקבל כ-30 מנדטים בבחירות הקרובות.

גורמים בקדימה אישרו כי בימים האחרונים מתנהל מהלך אשר מעורבת בו גם יושבת הראש לשעבר ציפי לבני, והדגישו כי עד לפני מספר ימים אמנם אמרה לבני כי היא משאירה את הבמה למופז לנהל את קדימה כראות עיניו, אך בימים האחרונים חל מהפך גם בתפיסתה שלה, וכי המהלך של חים רמון יחד עם חברי כנסת נוספים במפלגה שעדיין עומדים בקשר עם השניים נעשה בתיאום מלא.

קדימה בתגובה: "מורשע בפלילים מטיף מוסר?"

בראיון התייחס רמון גם לביקורת שלו על ראש הממשלה נתניהו, כשהאשים אותו בחוסר רצינות. "נתניהו הוא הבעיה, ולא מופז. שלוש שנים הוא מתעתע בציבור ואומר שהוא רוצה לעשות שלום, אבל כיום כל המסכות כבר הוסרו וברור ששותפיו האמיתיים הם המתנחלים והחרדים", אמר רמון.

ממפלגת קדימה נמסר בתגובה לדבריו של רמון: "אין לנו צורך להטפות מוסר מאדם המורשע בפלילים. תמוה בעיננו שאדם מורשע מתיימר להקים מפלגה, ולהבטיח פוליטיקה חדשה ונקייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת