תיעוד: כך גורשו הפולשים מהאולפנה

כ-30 פעילי ימין חדרו הערב לאחד הבתים שפונו משכונת המריבה בבית אל. "תהיה כאן עמונה 2", אמר אחד מהם. לאחר מכן הגיעו תושבים מקומיים וביקשו לפנות את פעילי הימין. בין הצדדים התפתח עימות ובסופו גורשו הפעילים מן היישוב. צפו בתיעוד העימותים

המאבק נגד פינוי שכונת האולפנה מחריף: 30 פעילי ימין חדרו בשעות הערב לבתים שננטשו היום על ידי תושבי השכונה. הפעילים, תושבי רמת מגרון ביקשו למחות על הפינוי. לאחר זמן קצר התפתח במקום עימות בינם לבין תושבים מקומיים שבאו גם הם למקום כדי לגרשם. בתום העימות פונו פעילי הימין ועזבו את היישוב.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הבהירו מוקדם יותר פעילי הימין: "לא ניתן את ארץ ישראל בחינם, תהיה כאן עמונה 2". אחד מהפעילים שחדרו לבתי התושבים סיפר: "נכנסו בערך 30 איש, ומיד הגיעה ההנהגה של בית אל וכל הרבנים וביקשו לצאת, אבל לא הסכמנו. היה עימות קצר עם השוטרים והתושבים ששמרו כאן, אבל בגלל שהיינו יותר הזזנו אותם הצידה".

הפעיל מספר כי הוא וחבריו אינם תושבי בית אל, אלא תושבי האזור שהחליטו לעשות מעשה נגד הפינוי. "לא היה תכנון מוקדם. אנחנו מתכוננים להישאר פה כל הלילה, אנחנו לא מוכנים למסור את ארץ ישראל בחינם. אם יבואו לפנות אותנו יהיה כאן בלאגן, תהיה עמונה 2", הבהיר.

הערב, בתום עימות עם התושבים המקומיים הם נאלצו לפנות את הבית אליו פלשו ועזבו את היישוב.

המשפחות עוברות לאתר קראווילות סמוך

הבוקר עזבו 16 מתוך 33 המשפחות המתגוררות בשכונה את בתיהן שם, בעקבות החלטת בג"ץ בסוגיה וסירוב הממשלה לאשר חוק שיסדיר את מעמדה. כדי לסייע במעבר התייצבו בגבעה 100 אנשי משרד הביטחון - כשלפי התכנית, יושלם הפינוי עד ליום שישי.

משפחות המפונים יעברו להתגורר באתר קארווילות סמוך, בצל הבהרת אחדות מהן על כך שיסרבו להתפנות מרצון. "מנסים לצייר את הגירוש שלנו כפינוי מרצון - אך לא כך הדבר", הבהיר דובר השכונה, הראל כהן, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "גם אם החלטנו שאנו לא נוקטים אלימות, זוהי לא עזיבה מרצון - אלא גירוש לכל דבר ועניין". הוא ציין כי הבוקר, קבצו בשכונה כ-7,000 תושבי בית אל לתפילת שחרית שלאחריה יגיעו אנשי משרד הביטחון ויפנו את המשפחות לאתר הקראווילות הסמוך.

הסכם הפשרה שבמסגרתו הסכימו המתנחלים לעזוב את הגבעה לא התקבל בעין יפה בקרב כל גורמי הימין ועודו מעורר התנגדות עזה מצד הקיצוניים שבהם. למרות הכל, הביע כהן ביטחון מלא בכך שאלימות - לא תהיה שם: "תושבי השכונה חוששים רק מהקדוש ברוך הוא. לא מנתניהו ולא מנוער הגבעות שיעשו כאן פרובוקציה. הרב מלמד, רב היישוב, מתווה את הדרך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת