השר לביטחון הפנים: "הפקנו לקחים מהכרמל"

לחפ"ק שהוקם סמוך לאזור השריפה בכניסה לירושלים הגיע גם השר לביטחון הפנים, שהביע סיפוק מעבודת הכוחות בשטח. "צוותי כיבוי ומטוסים פעלו בשטח תחת הפיקוד האחוד של כל גורמי ההצלה", הדגיש אך ציין: "במקרה של היום זה עובד מצוין אבל צריך להעלות את הכבאות למדרגה הרבה יותר גבוהה"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הגיע היום עם צמרת הכבאות והמשטרה לחפ"ק שהוקם בעקבות השריפה בפאתי ירושלים. "אנחנו נמצאים כעת במצב של שליטה", הרגיע השר.

אהרונוביץ' עדכן תחילה כי כוחות הכיבוי הצליחו להשיג שליטה על האש: "נשארו כמה נקודות באזור רמת מוצא ולכן פתיחת כביש 1 מתעכבת, אני מקווה שבשעה הבאה עם לא יהיו התפתחויות האירוע יסתיים".

השר סיפר על הכוחות הגדולים שפעלו לכיבוי השריפה: "50 צוותי כיבוי ושישה מטוסים פעלו בשטח תחת הפיקוד האחוד של כל גורמי ההצלה. זה כתוצאה ובעקבות הלקחים שהיו גם בכרמל שלקחנו והפקנו אותם. כשאני אני מריח עשן וסכנה אני נמצא בשטח".

"לא ניתן להמשיך במצב כפי שהוא היום"

"הייתי רוצה כבאיות חדשות". אהרונוביץ (חדשות 2)
לגבי מוכנות מערך הכבאות הסביר השר: "יש את החלק הטוב, קיבלנו תקציבים קרוב ל-40 מיליון שקלים כדי לשפר את המצב הקיים. נכון שהייתי רוצה לראות הכל בקצב יותר מהיר, והייתי רוצה לראות כבאיות חדשות. מה שיותר חשוב זה הרפורמה, מחר זה עולה להצבעה בוועדת הפנים - לא ניתן להמשיך במצב כפי שהוא היום, מנוהל ע"י ועדים. במקרה של היום זה עובד מצוין אבל צריך להעלות את הכבאות למדרגה הרבה יותר גבוהה".

בשירותי הכיבוי דיווחו לפני שעה קלה על השתלטות כמעט מלאה על שתי שריפות הענק שפרצו בצהריים באזור ירושלים - מוצא עלית ומעלה החמישה. שתי השריפות פרצו במקביל. שלושה בני אדם, נהגים בכביש 1, נפגעו קל משאיפת עשן. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת