לילה אחרון בבית: הבוקר יפונו תושבי "גבעת האולפנה"

הבוקר ב-7:00, חמישה ימים לפני המועד שנקבע, יעזבו חלק מהמשפחות את בתיהן בשכונת המריבה שבבית אל. "זהו לא פינוי מרצון, אלא גירוש", הבהיר דובר הוועד המקומי - שנותר אופטימי: "נחזור לבתינו הרבה יותר מהר ממה שכולם חשבו. לממשלה החלשה הזאת יש פחדים דמיוניים"

16 מתוך 33 המשפחות המתגוררות ב"גבעת האולפנה" בבית אל, עזבו הבוקר את בתיהן שם, בעקבות החלטת בג"ץ בסוגיה וסירוב הממשלה לאשר חוק שיסדיר את מעמדה. בערב האחרון שהעבירו שם, טרם יישום הסכם הפשרה, רווחו בקרב התושבים תחושות קשות וזעם על ההחלטה לפנותם, שקיבלו הממשלה והעומד בראשה - בנימין נתניהו. כדי לסייע במעבר יתייצבו בגבעה 100 אנשי משרד הביטחון - כשלפי התכנית, יושלם הפינוי עד ליום שישי.

משפחות המפונים יעברו להתגורר באתר קארווילות סמוך, בצל הבהרת אחדות מהן על כך שיסרבו להתפנות מרצון. "מנסים לצייר את הגירוש שלנו כפינוי מרצון - אך לא כך הדבר", הבהיר דובר השכונה, הראל כהן, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "גם אם החלטנו שאנו לא נוקטים אלימות, זוהי לא עזיבה מרצון - אלא גירוש לכל דבר ועניין". הוא ציין כי הבוקר, קבצו בשכונה כ-7,000 תושבי בית אל לתפילת שחרית שלאחריה יגיעו אנשי משרד הביטחון ויפנו את המשפחות לאתר הקראווילות הסמוך.

הסכם הפשרה שבמסגרתו הסכימו המתנחלים לעזוב את הגבעה לא התקבל בעין יפה בקרב כל גורמי הימין ועודו מעורר התנגדות עזה מצד הקיצוניים שבהם. למרות הכל, הביע כהן ביטחון מלא בכך שאלימות - לא תהיה שם: "תושבי השכונה חוששים רק מהקדוש ברוך הוא. לא מנתניהו ולא מנוער הגבעות שיעשו כאן פרובוקציה. הרב מלמד, רב היישוב, מתווה את הדרך"

"נמצא אלטרנטיבה שלטונית"

בהמשך דבריו, הפנה כהן אצבע מאשימה כלפי הממשלה. "עם ישראל הוא עם איתן, חזק ושפוי. אבל יש לו ממשלה שפוחדת פחדים דמיוניים ממילים גדולות כמו 'האג' ו'פרקליטות'. הממשלה מונעת מפסיקות שנאה של בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ - אבל בקרוב העם זה יחליף אותה להנהגה שתואמת את הדעות שלו".

נוסף על כך, הצהיר הדובר כי הוא ויתר התושבים עוד ישובו לאתר שאותו ייאלצו לעזוב הבוקר הבוקר. "השכונה לא מפונה כי היא על קרקע פרטית, כי על זה יש דיון בבית המשפט המחוזי. אנחנו מקווים שהבתים שיפונו לא ייהרסו בשל סיבות הזויות, ואם הממשלה תהיה שפויה ולא תהרוס את הבתים - אנחנו נצליח להוכיח שהבתים לא שייכים לאיש ואז נחזור אליהם", הוא אמר - והעריך כי "זה יכול לקרות מהר יותר ממה שכולם חושבים, אבל לצערי - הממשלה חלשה".

ומה יקרה עד אז? "על שלושת הבתים שיישארו עומדים ייתלה שלט גדול שעליו ייכתב: 'ח'רבת נתניהו'", סיפר כהן. "אנשי האיחוד הלאומי שלא נמצאים בממשלה הזו בעל כורחם שואפים להגיע להנהגה חדשה במקום ראש הממשלה נתניהו. כרגע, הוא יכול להיות רגוע כי האלטרנטיבה אינה קיימת, אבל אנחנו נמצא אותה. כבר בתשדירי הבחירות נראה את ההרס שלו גרם ראש הממשלה. אף אחד לא יוכל להישאר אדיש לכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת