אורי אריאל נוטה לעזוב את הבית היהודי

רבני סיעת "תקומה" המכונסים הערב על מנת לדון בשאלת הפרישה ממפלגתו של בנט נוטים לעזוב אותה - ולחבור לסיעתו החדשה של ח"כ אלי ישי. חבירה לסיעתו החדשה תבטיח שזו תעבור את אחוז החסימה, אך עשויה למנוע מכלל הח"כים של הסיעה להיכנס לכנסת

לא ירוצו יחד? בנט ואריאל (חן גלילי, יח"צ)

אחרי ש"ס - גם הבית היהודי תתפצל? למרות הדיווחים במהלך השבוע על התקדמות במגעים בין יו"ר המפלגה נפתלי בנט לשר אורי אריאל, נראה כי האחרון עושה את דרכו החוצה מהמפלגה הדתית-לאומית שלפי הסקרים, צפויה להגדיל את כוחה - ולהפוך לשלישית בגודלה בכנסת הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רבני "תקומה" מתכנסים הערב על מנת להכריע בסוגיה - ונכון לשעות האחרונות, הנטייה של החברים בסיעה היא לפרוש ולחבור לרשימתו החדשה של אלי ישי. הפער בינם לבין בנט ונציגיו גדול, ומצטרפת לכך גם קריאתו של הרב דב ליאור להצביע למפלגה אחרת - ולא לבית היהודי.

אפ יפרשו ויחברו לישי, המהלך צפוי להגדיל את הסיכוי של הרשימה החדשה לעבור את אחוז החסימה. עם זאת, חברות במפלגה החדשה לא תבטיח לאריאל כהונה כשר בכיר בממשלה הבאה - וגם לא את כניסתם של ארבעת הח"כים שלו לכנסת ה-20.

ניצני הפיצול במפלגה החלו לצוץ כבר בתחילת השבוע, אז הודיע חבר הכנסת יוני שטבון שלא יתמודד ברשימת הבית היהודי בבחירות הקרובות - וישוריין במקום גבוה במפלגתו של ישי.