השוויון נשמר: 23 מנדטים לליכוד ולרשימת העבודה המאוחדת

פחות משלושה חודשים נותרו להליכה לקלפיות - וסקרי הבחירות האחרונים שפורסמו מצביעים על מגמה שהולכת ומסתמנת: שוויון בין הליכוד בראשות נתניהו לרשימת העבודה והתנועה של הרצוג ולבני. סקר "גלובס" שפורסם היום מעניק 23 מנדטים לכל אחת מהרשימות ומצביע על נתון מפתיע במדד ההתאמה לראשות הממשלה

ראש בראש. נתניהו והרצוג (יח"צ)

הליכוד והעבודה - ראש בראש: סקר "גלובס" שפורסם הערב (חמישי) מעלה כי לו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, היה נוצר שוויון בין מפלגת השלטון - למפלגה המאוחדת של גוש השמאל-מרכז. מסקר של מכון רפי סמית שנערך עבור העיתון, עולה כי הליכוד בראשות נתניהו היה זוכה היום ב-23 מנדטים - וכך גם הרשימה המאוחדת של העבודה והתנועה בראשות הרצוג ולבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד מעלה הסקר כי המפלגה השלישית בגודלה בכנסת צפויה להיות הבית היהודי בראשות נפתלי בנט, שזוכה ב-16 מנדטים. ישראל ביתנו של ליברמן ומפלגתו החדשה של כחלון, "כולנו", זוכות כל אחת ב-9 מנדטים.

לפיד ומפלגתו מסתפקים ב-8 מנדטים, מרצ ורשימה מאוחדת של בל"ד ורע"מ-תע"ל מביאות כל אחת 6 מנדטים. חד"ש זוכה לפי הסקר ב-5 מנדטים.
ולאחר הפיצול בש"ס, זוכה המפלגה בראשות דרעי ב-8 מנדטים. "העם איתנו" של אלי ישי, לעומת זאת, לא עוברת את אחוז החסימה עם 0 מנדטים.

והסקר מעלה גם נתון מפתיע בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה: בעוד נתניהו ממשיך להוביל וזוכה ל-39% תמיכה, יו"ר העבודה הרצוג מצמצם את הפער דרמטית - וזוכה ל-35%.