דני איילון נגד אנסטסיה מיכאלי: גורמת נזק תדמיתי לישראל

בריאיון לתכנית "גומרים הולכים" ברדיו ת"א, מתח סגן שר החוץ דני איילון ביקורת קשה על חברתו לסיעת "ישראל ביתנו" אנסטסיה מיכאלי בעקבות דבריה נגד הומואים ולסביות. "היא גורמת נזק גדול לישראל בעולם. מוטב לחשוב שלפני שמדברים, ואם כבר נעשתה טעות - להתנצל"

דני איילון ואנסטסיה מיכאלי (חדשות 2)

אנסטסיה מיכאלי עלתה לכותרות בשבוע האחרון, ולא בנסיבות מחמיאות. שתי התבטאויות מעוררות מחלוקת של חברת הכנסת על הומואים ולסביות גררו ביקורת נוקבת כנגדה מצד ח"כים אחרים ובעיקר ברשתות החברתיות.

הבוקר בתכנית "גומרים הולכים" המשודרת ברדיו ת"א 102FM, מתח סגן שר החוץ דני איילון ביקורת קשה על דבריה של מיכאלי. "צריך לחשוב לפני שמדברים", אמר איילון שהוא גם חבר לסיעתה של מיכאלי, "עדיף להודות בטעות מאשר לחזור עליה. אני מדגיש שוב שדבריה של ח"כ מיכאלי אינם משקפים את עמדת המפלגה".

איילון הוסיף כי בדבריה של ח"כ מיכאלי ישנה פגיעה במיעוט בצורה מעליבה וגסה. "במסגרת חופש הביטוי, צריך לשמור שמיעוטים לא ייפגעו", הוסיף, "הדברים הללו גורמים נזק הסברתי חמור למדינת ישראל בחו"ל.

"למה אין מצעד לסטרייטים"

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי לא מתנצלת על ההערות שהשמיעה בשבוע שעבר בכנסת, לפיהן ההומואים מסכנים ורבים מהם מתאבדים בגיל 40. בראיון ראשון לדנה ויס בתכנית פגוש את העיתונות, היא ממשיכה לעמוד מאחורי דבריה, אך טוענת שהוצאו מהקשרם: "למה אין מצעד לסטרייטים?" תהתה מיכאלי השוהה בחו"ל.

"אני נוסעת בדרך לגן עם ילדיי וצריכה לשמוע - 'בואו הצטרפו למצעד הגאווה'". המשיכה ח"כ מיכאלי שמציעה להגביר את הפיקוח על כלי התקשורת - טלוויזיה, אינטרנט וסלולר. "אני חושבת שאין מספיק רגולציה. למה אנחנו צריכים לשדר תכנים טלוויזיוניים בעלי אופי מיני בוטה, והתכנים הללו משודרים לעתים בשעות הערב ללא כל אזהרה, בזמן שחלק מהילדים שלנו , קטינים, עדיין עשויים לצפות בהם?"

"בסך הכול השתתפתי בוועדה לקידום מעמד האישה בנושא של הטרדות מיניות בעבודה", מסבירה ח"כ מיכאלי. "והאמת שלדעתי התקשורת תמיד שומעת ומציגה דברים שהם חלק מהדיון, ואנחנו יודעים כולנו לערוך, בעידן האינטרנט והטכנולוגיות, להציג רק מילה אחתומה המילה השנייה לא שומעים, ולצערי, חלק מהאנשים שמתקשרים אליי
פשוט לא הבינו אותי", הסבירה. בגלי צה"ל מסרו בתגובה לדברים: "הדברים לא נערכו".

מיכאלי הוסיפה: "בעצם בסך הכול ניסיתי להעלות על סדר היום של הכנסת נושאים מאוד חשובים שקשורים גם לאוכלוסיות שונות - גם אתיופיות, גם מגזר של דוברות רוסית, וגם במגזר של הומו-לסביים. אני תמיד אומרת שזכותו של אותו בן אדם להיות בדרכו איך שהוא רוצה. אני מכבדת את הקהילה ההומו-לסבית, ואני מודעת היטב לכך שרבים מחבריה הם אנשים מוכשרים, אנשים מאושרים, אבל אני אומרת שלא ניתן להתעלם מכך שחלק מאוכלוסייה זו סובל ממצוקות קשות".

"תשמעו, למה אין מצעדים אחרים? למה אין מצעדים לסטרייטים? למה אנחנו צריכים לספר על כל היכולת שלנו המינית, עם מי אנחנו הולכים, עם מי אנחנו שוכבים?", שאלה.