רגע לפני "דוח הכרמל": השר ישי מתגונן

דוח המבקר בעקבות דוח הכרמל צפוי להתפרסם מחר ולנקוב בחלקם של האחראים לאסון. יממה לפני מפרסמת ש"ס מכתב וסרטון בו נטען כי אין לשר הפנים חלק באחריות למחדל, שהסתיים במותם של 44 בני אדם. את המכתב העבירו בני המשפחה לישי לפני שבועות ובו כתבו כי הם דוחים את מסקנות דוח המבקר עוד בטרם פרסומו

בטרם הוטלה האחריות, יש מי שמבקשים להתנער ממנה: מכתב שפורסם היום באתר ש"ס, פוטר את שר הפנים אלי ישי מאחריות לתוצאות השריפה בכרמל שהסתיימה במותם של 44 בני אדם. מועד הפרסום אינו מקרי: מחר יתפרסם דוח מבקר המדינה, על חלקם של הרשויות והעומדים בראשן לאסון.

במכתב, שהועבר לידי השר לפני מספר שבועות, מבקשים בני המשפחה לדחות את מסקנות הדוח עוד בטרם פורסם וטוענים כי האחריות מבחינתם היא של הכוחות שהיו בשטח ולא של שרי הממשלה.

דוד דיין, שבנו יוחאי שנספה באסון, הקריא מכתב בשם 26 משפחות שכולות לשר הפנים אלי ישי במפגש שנערך לפני מספר שבועות. "אנו מחלקים את האירוע לשניים - שריפת הכרמל ואסון הכרמל. אין אנו באים היום ומנקים או שופטים את ממשלות ישראל לדורותיהן את מערך הכיבוי בארץ, אבל מה שברור הוא כי אוטובוס הסוהרים נכנס לאש בגלל התפקיד הלקוי, חסר האחריות והלא מקצועי של הכוחות המבצעיים שפעלו בשקט", נכתב.

"מאחר שהאוטובוס הגיע לכרמל ארבע שעות מאז פרוץ השריפה, היה אפשר להכווין אותו ולדווח לו על מקומות הסכנה שהיו כבר ידועים - אנו מטילים אחריות מלאה על אסון האוטובוס הצוערים ו-44 הנספים על הכוחות שפעלו בשטח באותו יום אומלל", לשון המכתב שהוגש לשר הפנים.

בנוסף לפרסום המכתב, הפיצה תנועת ש"ס סרטון ביוטיוב, בו  תחת הכותרת "אסון הכרמל - עובדות חדשות, מה קרה שם באמת", אין עובדות חדשות. בסרטון משתף גם השופט בדימוס אליהו וינוגרד ועדי ראייה שמספרים על האסון מנקודת מבטם.

"אפילו מבקר המדינה בעצמו משבח את השר כמי שהיה היחיד מכל השרים שאכן עסק ודאג ודרבן כדי לאפשר את הפעולה שלו", אמר מול המצלמה השופט וינוגרד, "לא היה עוד אחד מכל השרים שכיהנו גם לפניו שעשה פעולות כל כך רבות למען הנושא הזה".

"אפילו הייתה המוכנות הכי טובה, אין לזה קשר. מה שקרה שם בפועל זה אסון נורא, אבל לא קשור בכלל למוכנות או לאי המוכנות. אין שום קשר בין הדברים", אומר וינוגרד בסרטון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת