טיבי: "לא לקרוא למרכז החלל בטייבה על שמו של אילן רמון"

חבר הכנסת מרע"מ-תע"ל מתנגד להנצחת שמו של האסטרונאוט הישראלי שנהרג בהתרסקות מעבורת החלל קולומביה, מפני שרמון "היה טייס קרב והפציץ אוכלוסיה אזרחית",לדבריו. טיבי אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "לעשות את זה בטייבה זה סר טעם ואין לזה מקום". שר המדע בתגובה: "לא ירצו מרכז ע"ש רמון? לא יהיה להם מרכז חלל בכלל"

ח"כ אחמד טיבי פנה היום לשר המדע והטכנולוגיה, דניאל הרשקוביץ, בדרישה שלא לקרוא למרכז החלל שאמור לקום בעיר טייבה על שמו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל.

במסגרת הבקשה מסביר ח"כ טיבי (רע"מ-תע"ל), תושב טייבה, כי הדבר עלול לפגוע ברגשות אנשי המגזר הערבי בישראל, מפני שרמון היה בעברו טייס קרב ולפי טיבי - "השתתף בהפצצות על אוכלוסייה אזרחית".

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט הסביר טיבי: "אפשר לשים את התמונות שלו, להזמין את אשתו כי אני מגלה אמפתיה לטרגדיה הנוראה שהיא עברה, אבל כאשר מנציחים את שמו של מישהו אתה מנציח את כל החיים שלו, והוא הפציץ אוכלוסיה אזרחית".

"מה עם 'מרכז החלל ע"ש עבאס איבן קרנס'?"

"לעשות את זה בטייבה זה סר טעם ואין לזה מקום", הוסיף. "אפשר לקרוא לזה 'מרכז החלל טייבה' או 'מרכז החלל ע"ש עבאס איבן קרנס', שהוא מדען אסלאמי בתחום הפיזיקה".

ח"כ אחמד טיבי (חדשות 2)

טיבי תקף את הרשקוביץ ישירות, "היחס הזה של שר יהודי שמעביר כמה מאות אלפי שקלים ותמורת זה רוצה שנמחא לו כפיים ונסכים לתכתיבים רעיוניים שלו, לזה אני לא מסכים. העברת תקציבים ליישובים ערבים אין להתנותה בשום דבר. זו זכות, ואם היא אמורה להיות מלווה בהשפלה ובפרובוקציה - לא תודה".

"פנייה מקוממת"

במשרד המדע והטכנולוגיה מבהירים שמרכז החלל אמור לקום מתקציבים המיועדים להשקעה במגזר הערבי. השר הרשקוביץ אמר בתגובה לדברים: "ח"כ טיבי חצה קו אדום בפנייתו המקוממת. הוא גורם נזק אדיר לציבור שהוא מייצג בפרט, ולחברה הישראלית בכלל".

"כל מרכזי החלל קרואים על שמו של אילן רמון, ואם בטייבה לא ירצו מרכז חלל על-שם אילן רמון - לא יהיה להם מרכז חלל בכלל", הוסיף. "אי אפשר ליהנות מכספי המדינה ולבזות את אחד מגיבוריה, האסטרונאוט הישראלי הראשון, שמהווה דמות מופת ונלחם במסירות נפש בטרור האסלאמי, הן בישראל ומחוצה לה".

מקרן רמון, שבראשה עומדת רונה רמון, רעייתו של אילן ז"ל, נמסר בתגובה ש"הקרן תמשיך להשקיע בבני נוער ללא קשר למוצאם או למקום מגוריהם מתוך אמונה שהעתיד טמון באיכות הדור הצעיר. הקרן הוקמה בהשארת אילן ואסף רמון במטרה לעודד מצויינות אישית וחינוך ערכי ומדעי לצעירים ברחבי ישראל".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת