ח"כ אריאל מתעקש: "לא צריך מצעד גאווה"

חבר הכנסת שעורר אתמול סערה אחרי שאמר כי "אין לגייס לצה"ל את מי שמניפים את נושא הגאווה כדגל" - מסרב להתנצל. "אני לא הקוזאק שמייצג את אלוהים", אמר אריאל הבוקר, "אבל יש חיילים ששומרים יותר על מסורת ויש כאלה שפחות". גדעון סער בתגובה: "מתקשה להבין את העיסוק האובססיבי בהעדפות או אורח חיים של אנשים אחרים"

ביום שאחרי הסערה בעקבות התבטאויותיו נגד הקהילה ההומו-לסבית, מתגונן יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אך מבהיר: התכוונתי לכל מילה.

"אם הייתי חושב שצריך היה לגייס את ההומואים, הייתי מחוקק חוק כזה. אבל לא עשיתי זאת", אמר ח"כ אריאל בריאיון לניב רסקין בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל.

"מדובר באנשים שרואים ערך בלהפיץ את העניין בכל שדרות הציבור", הוסיף אריאל. "במצעד הגאווה, למשל, הם עושים זאת. עיקרון של לרומם את העניין ולהפוך אותו לאידיאל - פסול בעיניי".

גם על ההחלטה של צה"ל לפרסם תמונות של חיילים הומואים בדף הפייסבוק שלו - מתח אריאל ביקורת. "בצבא חשבו שיש לזה מקום. לו אני הייתי בדובר צה"ל - הייתי בוחר תמונות אחרות", אמר. "חשוב לשמור על המסורת היהודית".

"כמו שיש לנו מסורת יהודית עתיקה רבת שנים יותר מהרבה ארצות - צריך לשמור על זה", הבהיר אריאל והסביר למי התכוון אתמול בראיון. "דיברתי על אלה שהופכים את זה לדגל ולנס. הבעיה העיקרית היא הדגל. אני לא הקוזאק שמייצג את אלוהים - אבל יש חיילים ששומרים יותר על מסורת ויש כאלה שפחות. אני לא קובע מי יגויס. אם העניין הופך ל'דגל' זה טעות".

הראיון המסעיר של ח"כ אריאל, אתמול בערוץ הכנסת:


שר החינוך גדעון סער יצא הבוקר נגד דבריו של ח"כ אריאל. "התקפה או קל וחומר אפליה נגד אנשים בגלל נטייה מינית או אורח חיים - זה דבר פסול וצריך לגנות אותו", אמר סער בריאיון לחדשות 2 באינטרנט.

"אני מתקשה להבין את העיסוק האובססיבי בהעדפות או אורח חיים של אנשים אחרים. שונות היא לא מצב שמצריך תיקון. מתפתחת פה תרבות של ביזוי האחר. הצטערתי לשמוע את דברי ח"כ אריאל, מה המשמעות של זה? שאדם צריך להתחבא או להתבייש?", דברי שר החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת