"אדם שמגדל בבית ילדה אוטיסטית יודע איך חיים אנשים אמיתיים במדינה"

מאז המעבר לפוליטיקה, סירב יאיר לפיד בעקשנות להתראיין. בריאיון מיוחד ליונית לוי שישודר הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2, חושף לפיד צדדים בלתי מוכרים בחייו. "לא אגיד חלילה שיש משהו לא הוגן בטענה לפיה אני חי את החיים הטובים", הוא אומר, "אבל אני מבין איך חיים אנשים בישראל". הראיון המלא הערב ב-20:00

"אני לא אוהב להשתמש בזה, אבל אי אפשר להגיד לאדם שמגדל בבית ילדה אוטיסטית שהוא לא מבין את החיים, ואיך חיים אנשים אמיתיים במדינת ישראל" - כך אומר יאיר לפיד בראיון ראשון ובלעדי ליונית לוי, שישודר הערב במהדורה המרכזית.

מאז שעזב את התקשורת אל הפוליטיקה והקים את מפלגת "יש עתיד", סירב לפיד להתראיין. הוא נאם בפורומים שונים, כתב סטטוסים בפייסבוק ונפגש עם פעילים ברחבי הארץ – אך זו הפעם הראשונה שבה הוא מתראיין בהרחבה ופורש את משנתו.

"אחד הדברים הברורים שאתה אומר, זה שאתה מדבר בשם מעמד הביניים, ואני תוהה למה אתה האדם הנכון לדבר בשם מעמד הביניים?", שואלת יונית לוי. "הרי אי אפשר לטעון שאתה אדם שמרוויח עשרת אלפים שקלים בחודש ומחפש מבצעים בסופר".

"אף אחד אחר לא מדבר בשם מעמד הביניים הישראלי", השיב לפיד. "הפוליטיקה הישראלית נמצאת במצב המוזר שבו לרוב הציבור בישראל אין ייצוג, ואיש לא ייצג אותו עד שאני באתי. אני חי בתוך מדינת ישראל, הרעיון של הניתוק פה זה לא אמריקה, אין פה בוורלי הילס".

לוי מקשה: "חבר טוב שלך זה ארנון מילצ'ן, אתה חי את החיים הטובים, האוטו ה"זול" שעברת אליו עולה 300 אלף שקל - זה לא חומרים שמהם עשויה המחאה, שלא לדבר על זה שהיית פרזנטור של בנק הפועלים?".

"אני לא אגיד חלילה שיש משהו לא הוגן בטענה לפיה אני חי את החיים הטובים", השיב לפיד והזכיר לראשונה את בתו שסובלת מאוטיזם. "אני לא אוהב להשתמש בזה, אבל אף אדם שמגדל בבית ילדה אוטיסטית אי אפשר להגיד לו שהוא לא מבין את החיים ואיך חיים אנשים אמיתיים במדינת ישראל. כאן אתה הולך לסופר ופוגש אנשים ואם היה חסר משהו - אז המסע הזה השלים".

מדבריו של לפיד על שלי יחימוביץ', שנחשבת מי שמאיימת על לפיד במערכה הפוליטית, נראה שהיא לא יריבה שקולה, לפחות לא בהשקפתה הכלכלית. "שלי, שהיא פוליטיקאית ראויה ומוצלחת היא סוציאליסטית וזו תפיסה לגיטימית, אבל אני חושב שהתפיסה הזו עלולה להוביל אותנו למצב של התמוטטות כלכלית כמו שקרה ביוון", אמר לפיד.

לפיד גם התייחס לתמונה הפוליטית במדינה: "אני הולך לשנות את מדינת ישראל... זה לא כתוב בשמיים שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל".

הראיון המלא והבלעדי עם יאיר לפיד ישודר הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת