הח"כים של ש"ס נגד ישי: "בודה סיפורים"

הקרע מגיע לשיא חדש: במכתב נוקב במיוחד מאשימים חברי הכנסת של ש"ס את ישי הפורש בכך שהוא מפיץ שמועות שקריות במטרה לפגוע במפלגה. "לי די בכך שעזבת את התנועה תוך חילול השם", כתבו, "הנך בודה סיפורים מלבך". מקורבים לישי הגיבו: "מעניין אם דרעי איים עליהם"

הקרע ביחסים לשיא חדש (קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים')

חברי הכנסת של ש"ס שלחו היום (רביעי) מכתב האשמה חריף לאלי ישי, שהודיע שלשום באופן רשמי על פרישה מש"ס והקמת מפלגה חדשה. חברי הכנסת מאשימים את ישי בהפצת שמועות שנועדו לפגוע במפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב, עליו חתומים חברי הכנסת ניסים זאב, יעקב מרגי, אברהם מיכאלי, דוד אזולאי, יצחק ועקנין, יצחק כהן, משולם נהרי, אמנון כהן, יואב בן צור - נטען כי ישי טוען שנעשו ניסיונות שונים לפלג את הסיעה, וכי דרעי אסר על חברי המפלגה להתראיין לכלי התקשורת.

המכתב ששלחו הח"כים של ש"ס

"לא די במעשה החמור שעשית בכך שעזבת את התנועה תוך שימוש בשמו של מרן וחילול ה'", נכתב, "הנך מוסיף חטא בכך שהנך בודה סיפורים מלבך. לבל ישתרש שקר זה, נעמיד דברים על דיוקם".

חברי הכנסת הדגישו כי מעולם לא היו שותפים בניסיון לפלג את התנועה, וכי דרעי דווקא עודד אותם להתראיין לתקשורת - למעט בנושאים המייצגים את עמדת התנועה. עוד כתבו כי דווקא בתקופת כהונתו של ישי כיו"ר התנועה, נאסר עליהם להתראיין גם בנושאים חשובים פחות. "די להזכיר שזו הסיבה שבגינה סילקת את חיים אמסלם", כתבו.

מאוחדים נגד ישי

מקורבים לישי אמרו הערב בתגובה למכתב: "מעניין אם דרעי איים עליהם שמי שלא יחתום על המכתב - לא יוכל להיות בכנסת הבאה".

למרות התהום הפעורה בין ישי לדרעי, ואולי נוכח סקרים אחרונים שמשקפים נתונים מדאיגים - הן מבחינת ישי והן מבחינת ש"ס - ישנם ניסיונות של אנשי עסקים ורבנים בצמרת החרדית-ספרדית לברר האם בכל זאת ניתן יהיה לרוץ ברשימה מאוחדת, במתכונת של אגודת ישראל ודגל התורה ביהדות התורה.