בית-אל: נערים השחיתו את מכוניתו של השר ארדן

השר להגנת הסביבה הגיע הערב לפגישה בהתנחלות כדי לנסות להביא לפשרה סביב הפינוי המתוכנן של שכונת האולפנה. לפי החשד, פגעו נערים ברכבו - במקביל ליוזמה שעלתה לבנות בבית-אל מגדלי מגורים במקום המבנים שיפונו

בימים האחרונים, מתחת לפני השטח, מנסים גורמים בכירים בממשלה להגיע לפשרה עם המתנחלים בנושא פינוי המאחז גבעת האולפנה, שאמור להיות מפונה בתוך כשבועיים על פי החלטת בג"ץ.

היום, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, מזכיר הממשלה צבי האוזר ומתאם פעולות צה"ל בשטחים האלוף איתן דנגוט, לפגישה עם הרב מלמד - רבה של בית אל. בתום הפגישה, גילה השר גלעד ארדן כי נערים מקומיים יידו פחית צבע ירוקה על רכבו, וגרמו לה נזק.

בפגישה עצמה הושגה ככל הנראה פשרה, שמקובלת גם על שר הביטחון אהוד ברק. במסגרת הפשרה, יפונה מחנה מג"ב באזור בית אל ושם ייבנו מגדלים של עד עשר קומות, צעד הנחשב חריג בנוגע לבנייה בשטחים.

נכון לעכשיו, כמעט כל הסימנים אומרים שנמנע עימות אלים, אבל גורמים בימין כבר תוקפים הערב את הצעת הפשרה. "הרב מלמד וח"כ יעקב כ"ץ שמייצג אותו בכנסת חוזרים על הטעויות של הנהגת יש"ע, בדיוק כמו בזמן ההתכנסות בכפר מימון סמוך להתנתקות", אמרו אנשי ימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת