ליברמן נגד ישי: "פסטיבל מגירוש הזרים"

ביקורת חריפה סביב התנהלותו של שר הפנים אלי ישי סביב סוגיית גירוש המסתננים מצידו של שר החוץ אביגדור ליברמן. בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" תקף ליברמן את ישי ואת ה"פסטיבל" סביב ההחזרה של הזרים. "אני מזמן לא ראיתי כזאת דברת כל כך מזיקה", טען ליברמן. ישי בתגובה: "יש כאלה שעוסקים בפרשנות ויש כאלו שבביצוע"

שר החוץ אביגדור ליברמן יוצא היום במתקפה חריפה נגד שר הפנים אלי ישי ויתר חברי הכנסת שלא מפסיקים להתבטא בנוגע למבצע גירוש אזרחי דרום סודן. "יש פה הרבה אנשים שמקריבים את האינטרס הלאומי של מדינת ישראל לטובת האינטרס האלקטוראלי הרגעי", לדבריו.

במהלך ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" התייחס ליברמן למבצע "חוזרים הביתה", במסגרתו הוחזרו כ-120 אזרחים דרום סודנים לארצם. "מזמן לא ראיתי כזאת דברת כל כך מזיקה כמו הפסטיבל סביב ההחזרה הביתה של אזרחי דרום סודן, שראיתי אתמול בטלוויזיה", טען ליברמן.

"שמעתי אתמול שמישהו דיבר על האינטרס הלאומי של מדינת ישראל לטובת האינטרס האלקטוראלי הרגעי של מפלגה כזאת או אחרת", עקץ שר החוץ. "כל הדברת הזאת יוצרת אווירה שלא ניתן להחזיר 90% מהמסתננים".

"מציע לכל אלו שרוצים לפתור את הבעיה - לא לדבר"

ליברמן הוסיף: "כל המגעים והמאמצים נמחקים בן רגע עם הפסטיבל שראינו בנתב"ג. שורה של אנשים רמי דרג, פוליטיקאים, ח"כים מחבלים במאמץ משרד החוץ להגיע להסכם מוסדר ומקובל לפתרון הביעה. אני מציע לכל אלו שרוצים לפתור את הבעיה - לא לדבר".

ישי הגיב לדברי שר החוץ ואמר: "יש כאלה שעוסקים בפרשנות ויש כאלו שעוסקים בביצוע. מוטב שמשרד החוץ ימצא מדינה שלישית לאריתראים או ימציא לידינו חוות דעת המאשרת את החזרת המסתננים במקום להילחם כל היום על גינוני כבוד".

בשעות הצהריים נחת בג'ובה בירת דרום סודן המטוס ועליו 123 מסתננים שהוחזרו מישראל. חלק מהנוסעים ירדו מהמטוס כשהם מנופפים בדגלי ישראל.

רעב וגעגועים לישראל: שליחנו לדרום סודן בטור מיוחד

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת