נתקעתם בפקק בכביש 6? תפוצו על העיכוב בדרך

לאחר מספר ניסיונות כושלים של ח"כים לאורך השנים, אישרה בצהריים ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק הקובעת כי נהגים שנסעו בכבישי אגרה והתעכבו בגלל עומסי תנועה - יפוצו. "זה חוק הגיוני", אמר בתום הדיון השר גלעד ארדן

עומס תנועה בכביש 6. תשלמו פחות (חדשות 2)

השרים למען הנהגים: ועדת השרים לחקיקה אישרה היום הצעת חוק לפיה כי נהג שמתעכב בכביש אגרה בשל גודש תנועה - לא יחוייב בהוצאות הנסיעה.

בעבר הניחו מספר חברי כנסת הצעות חוק דומות על שולחן הממשלה, אך אלה נדחו בשל לחץ כבד של אנשי משרד האוצר. הפעם, הצליחו יוזמי ההצעה, השר גלעד ארדן יחד עם ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ', להשיג רוב בוועדה, אם כי הצעת החוק עדיין טעונה את אישור הכנסת.

עם תום הדיון, שהיה סוער בחלקו, הביע ארדן שביעות רצון מאישור ההחלטה. "זו הצעת חוק הגיונית וחברתית", אמר השר להגנת הסביבה. "אין שום סיבה שאדם שבוחר לנסוע בכביש אגרה במטרה לקצר את זמן ההגעה מיעד ליעד - יתעכב בפקקי תנועה ועוד ישלם על כך".

חברת הכנסת שמאלוב-ברקוביץ', הוסיפה: "צדק חברתי מתחיל בדברים הקטנים. כביש אגרה אמור להיות מסלול נסיעה של חברה הגובה תשלום על נסיעה בדרך מהירה ובטוחה העוקפת את עומסי התנועה הרגילים. אך בפועל, לעיתים תכופות מידי אנו נוסעים בכביש 6 ומוצאים עצמנו עומדים בעומסי תנועה ואף גרוע מזה בפקקים. לא ייתכן שנשלם אגרה עבור שירות שבפועל אין אנו מקבלים".

הצעת החוק תועבר כעת לעיונו של שר התחבורה ישראל כץ. השר יהיה זה שאמון על קביעת החריגה המותרת, וכמות הפיצוי לו יזכה הנהג בכל טווח של עיכוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת