ח"כ אנסטסיה מיכאלי לא מתנצלת: למה אין מצעד סטרייטים?

ח"כ אנסטסיה מיכאלי לא מתנצלת על ההתבטאות לפיה "ההומואים מתאבדים בגיל 40" וטוענת בריאיון ראשון לפגוש את העיתונות שדבריה הוצאו מהקשרם. "למה אני צריכה לחזור עם ילדי מהגן ולשמוע 'הצטרפו למצעד הגאווה'?", היא שואלת. "אני מכבדת את הקהילה ההומו-לסבית, אבל חלקם סובלים ממצוקות קשות"

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי לא מתנצלת על ההערות שהשמיעה השבוע בכנסת, לפיהן ההומואים מסכנים ורבים מהם מתאבדים בגיל 40. בראיון ראשון לדנה ויס בתכנית פגוש את העיתונות, היא ממשיכה לעמוד מאחורי דבריה, אך טוענת שהוצאו מהקשרם: "למה אין מצעד לסטרייטים?" תהתה מיכאלי השוהה בחו"ל.

"אני נוסעת בדרך לגן עם ילדיי וצריכה לשמוע - 'בואו הצטרפו למצעד הגאווה'". המשיכה ח"כ מיכאלי שמציעה להגביר את הפיקוח על כלי התקשורת - טלוויזיה, אינטרנט וסלולר. "אני חושבת שאין מספיק רגולציה. למה אנחנו צריכים לשדר תכנים טלוויזיוניים בעלי אופי מיני בוטה, והתכנים הללו משודרים לעתים בשעות הערב ללא כל אזהרה, בזמן שחלק מהילדים שלנו , קטינים, עדיין עשויים לצפות בהם?"

"בסך הכול השתתפתי בוועדה לקידום מעמד האישה בנושא של הטרדות מיניות בעבודה", מסבירה ח"כ מיכאלי. "והאמת שלדעתי התקשורת תמיד שומעת ומציגה דברים שהם חלק מהדיון, ואנחנו יודעים כולנו לערוך, בעידן האינטרנט והטכנולוגיות, להציג רק מילה אחתומה המילה השנייה לא שומעים, ולצערי, חלק מהאנשים שמתקשרים אליי
פשוט לא הבינו אותי", הסבירה. בגלי צה"ל מסרו בתגובה לדברים: "הדברים לא נערכו".

מיכאלי הוסיפה: "בעצם בסך הכול ניסיתי להעלות על סדר היום של הכנסת נושאים מאוד חשובים שקשורים גם לאוכלוסיות שונות - גם אתיופיות, גם מגזר של דוברות רוסית, וגם במגזר של הומו-לסביים. אני תמיד אומרת שזכותו של אותו בן אדם להיות בדרכו איך שהוא רוצה. אני מכבדת את הקהילה ההומו-לסבית, ואני מודעת היטב לכך שרבים מחבריה הם אנשים מוכשרים, אנשים מאושרים, אבל אני אומרת שלא ניתן להתעלם מכך שחלק מאוכלוסייה זו סובל ממצוקות קשות".

"תשמעו, למה אין מצעדים אחרים? למה אין מצעדים לסטרייטים? למה אנחנו צריכים לספר על כל היכולת שלנו המינית, עם מי אנחנו הולכים, עם מי אנחנו שוכבים?", שאלה.

הסערה של ח"כ מיכאלי  

דבריה של חברת הכנסת מישראל ביתנו חוללו סערה גדולה. פעילים מהקהילה ההומו-לסבית פרסמו את מספר הנייד שלה ברשתות החברתיות ומאז, למרות שנסעה לחו"ל היא מוצפת בטלפונים ומסרונים, שאת חלקם אף העבירה לבדיקת קצין הכנסת.

"אני מבקשת להפסיק להטריד אותי", כתבה מיכאלי בדף הפייסבוק שלה. "אני נמצאת בחו"ל ופונה לזה שפרסם את מספר הנייד שלה, וגם לאלה שלא הפסיקו לטלפון - נא לכבד את הפרטיות שלי ושל משפחתי. יש גבול לכל דבר ויש חוקים".

לדברי ח"כ מיכאלי, דבריה גרמו לאנשים רבים לשלוח לה מסרים מאיימים לטלפון הנייד שלה. "התוכן הנשלח לנייד שלי ומספרי הטלפון יועברו לטיפולו של קצין הכנסת", כתבה מיכאלי

ההתבטאות שעוררה הסערה

במהלך דיון שנערך השבוע בכנסת, הציגה מיכאלי הסבר משלה לעובדה שגברים נמשכים לגברים, וציינה כי מדובר באנשים שעברו הטרדה מינית בילדותם. "רוב ההומואים הם חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד וזה הולך ומידרדר הלאה", אמרה בדיון שנערך בוועדה למעמד האישה בנושא הטרדות מיניות בעבודה. 

"הם מסכנים, אותם הומואים", אמרה במהלך הדיון, והוסיפה: "בסוף הם מתאבדים בגיל 40, ואלה אותם חבר'ה שרוצים להיות נשים והם נשים".

"הדברים שחברת הכנסת מיכאלי אמרה מסוכנים. הם נאמרים מתוך הומופוביה ובורות", אמרו בתגובה לדברים בארגון הנוער הגאה. "אנחנו מתמודדים כל הזמן עם הומופוביה בחברה. בדרך כלל אנחנו לא נתקלים באמירות כאלה קשות. הקושי של הקהילה הגאה, ובמיוחד של בני נוער - היא בעיקר מאיך שהחברה מתייחסת לגביה".

ב"ישראל ביתנו", מפלגתה של מיכאלי, התנערו מהעמדות החריגות והבהירו כי אינם תואמים את עמדת חבריה. "ח"כ מיכאלי אמרה את דבריה על דעת עצמה, והם אינם מייצגים את עמדת המפלגה", נמסר בתגובה רשמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת