ח"כ מיכאלי בחו"ל: "הפסיקו להטריד אותי"

ההתבטאות של ח"כ מיכאלי נגד הקהילה ההומו-לסבית השבוע בכנסת, עוררה גל זעם ורבים מנסים להשיג אותה בטלפון. אלא שהח"כית מ"ישראל ביתנו" שוהה בחו"ל, ופרסמה הודעה בפייסבוק בה היא דורשת להפסיק להטריד אותה. "נא לכבד את הפרטיות שלי ושל משפחתי. יש גבול לכל דבר ויש חוקים", כתבה וציינה כי קיבלה מסרים מאיימים

ההערות שהשמיעה ח"כ אנסטסיה מיכאלי השבוע בכנסת, בגנות הקהילה ההומו-לסבית, הקימו קול צעקה - אך הרבים שמנסים לתפוס אותה בטלפון לא מצליחים לעשות זאת מהסיבה הפשוטה שחברת הכנסת שוהה כעת בחו"ל.

"אני מבקשת להפסיק להטריד אותי", כתבה מיכאלי בדף הפייסבוק שלה. "אני נמצאת בחו"ל ופונה לזה שפרסם את מספר הנייד שלה, וגם לאלה שלא הפסיקו לטלפון - נא לכבד את הפרטיות שלי ושל משפחתי. יש גבול לכל דבר ויש חוקים".

לדברי ח"כ מיכאלי, דבריה גרמו לאנשים רבים לשלוח לה מסרים מאיימים לטלפון הנייד שלה. "התוכן הנשלח לנייד שלי ומספרי הטלפון יועברו לטיפולו של קצין הכנסת", כתבה מיכאלי

ההתבטאות שעוררה הסערה

במהלך דיון שנערך השבוע בכנסת, הציגה מיכאלי הסבר משלה לעובדה שגברים נמשכים לגברים, וציינה כי מדובר באנשים שעברו הטרדה מינית בילדותם. "רוב ההומואים הם חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד וזה הולך ומידרדר הלאה", אמרה בדיון שנערך בוועדה למעמד האישה בנושא הטרדות מיניות בעבודה. 

"הם מסכנים, אותם הומואים", אמרה במהלך הדיון, והוסיפה: "בסוף הם מתאבדים בגיל 40, ואלה אותם חבר'ה שרוצים להיות נשים והם נשים".

"הדברים שחברת הכנסת מיכאלי אמרה מסוכנים. הם נאמרים מתוך הומופוביה ובורות", אמרו בתגובה לדברים בארגון הנוער הגאה. "אנחנו מתמודדים כל הזמן עם הומופוביה בחברה. בדרך כלל אנחנו לא נתקלים באמירות כאלה קשות. הקושי של הקהילה הגאה, ובמיוחד של בני נוער - היא בעיקר מאיך שהחברה מתייחסת לגביה".

ב"ישראל ביתנו", מפלגתה של מיכאלי, התנערו מהעמדות החריגות והבהירו כי אינם תואמים את עמדת חבריה. "ח"כ מיכאלי אמרה את דבריה על דעת עצמה, והם אינם מייצגים את עמדת המפלגה", נמסר בתגובה רשמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת