דנון: "להעניש את לבני על דבריה"

הביקורת על הופעתה של יו"ר התנועה בתכנית מצב האומה והתבטאויותיה נגד נתניהו מגיעה לכנסת: ח"כ דני דנון פנה לוועדת האתיקה וקרא להעניש את לבני על דבריה. "לא ניתן להתבטא באופן שיש בו כדי ניבול פה, השמצה, הכפשה וביזוי של כל אחד וכל שכן של ראש הממשלה", כתב דנון לוועדה

הסערה בעקבות הופעתה של ציפי לבני ב"מצב האומה" לא שוככת: ח"כ דני דנון, המתמודד על ראשות הליכוד, פנה היום (רביעי) לוועדת האתיקה של הכנסת וקרא להעניש את חברת הכנסת ויו"ר התנועה בשל התבטאויותיה בתכנית הסאטירה נגד ראש הממשלה נתניהו. "הוועדה מתבקשת להפעיל את סמכויותיה בצורה המחמירה ביותר", כתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוועדה מתבקשת לפעול באופן שיעביר מסר הן לח"כ לבני והן לציבור הרחב, כי תחת זכות היסוד לחופש ביטוי לא ניתן להתבטא באופן שיש בו כדי ניבול פה, השמצה, הכפשה וביזוי של כל אחד וכל שכן של ראש הממשלה", כתב דנון לוועדה.

"לבני התבטאה באופן מזלזל וחסר תקדים נגד ראש הממשלה. ניבולי פה אלו מבזים ופוגעים פגיעה של ממש במעמדה של הכנסת ובכבודה", הבהיר דנון. "בהתבטאויותיה אלו, הפרה ח"כ לבני את הוראות כללי האתיקה של חברי הכנסת, המחייבות את חבר הכנסת לשמור על כבוד הכנסת וכבוד חבריה, לנהוג באופן ההולם את מעמדו כחבר הכנסת ולשאוף לשמש דוגמה אישית להתנהגות ראויה".

בסמכותה של ועדת האתיקה להטיל עונשים חמורים על חברי הכנסת, כמו הרחקתה של ח"כ חנין זועבי לחצי שנה מדיונים בכנסת.

לבני ב"מצב האומה" (מאיה שוורץ)

לבני על נתניהו: זבל, אימפוטנט, אפס

לבני התארחה בתכנית "מצב האומה" במוצאי שבת האחרונה והתבטאה כלפי ראש הממשלה בצורה שנשמעת לעתים נדירות מפוליטיקאים בכירים. "חשבתי שרוטציה או שני ראשי ממשלה בפוטנציה עדיפים על ראש ממשלה אחד באימפוטנציה", לקול צחוק הקהל.

על ההסכם עם הרצוג אמרה כי "אם משווים זאת לזוגיות רגילה, החלטנו מראש שלא נריב, אתם יודעים מי שוטף כלים ומי עושה כביסה. אנחנו שנינו נוריד את הזבל ביחד", כשהיא מתייחסת כמובן לראש הממשלה. בשלב זה מנחה התוכנית, ליאור שליין, אמר: "אני לא חושב שאנחנו בתוכנית יכולים להגיד זאת מבחינה משפטית, את זה רק פוליטיקאים יכולים להגיד אצלנו".

שרת המשפטים לשעבר התייחסה בצחוק ובלגלוג רב לתכניות הורדת המע"מ של מתחריה, מע"מ 0% לדירות חדשות של יאיר לפיד ומע"מ 0% למוצרי מזון שהציע נתניהו. "האמת היא שביבי אמר שהולכים לבחירות על מע"מ אפס. חשבתי שיש אפס בסיפור הזה אבל הוא לא המע"מ. לא קוראים לו מע"מ, לאפס הזה בסיפור". את האנלוגיה לא היה קשה להבין.

בשלב אחר של התכנית שאלה אותה חברת הפאנל עינב גלילי איך היא התמודדה עם הפיטורים שלה ממשרד המשפטים בלי להשתמש במלים מסוימות, ואז ענתה לבני: "כמו להגיד כוס אמק?", ומיד התנצלה. גם על הפלסטינים לא חסכה לבני ביקורת, וכינתה אותם "האידיוטים מהצד השני" כשהתייחסה למו"מ המדיני שניהלה כשרת המשפטים.