בכיר במפלגת העבודה: "סיכוי נמוך שעמוס ידלין ישוריין"

בכיר בעבודה מנמיך ציפיות ומבהיר כי ראש אמ"ן לשעבר יוכל להיכנס לרשימה רק אם יתמודד על מקום בה כמו כולם. גורם אחר במפלגה: משקלו הציבורי של מופז גדול יותר

"סיכוי נמוך שישוריין". ידלין (עזרי עמרם, חדשות 2)

בכיר במפלגת העבודה הפריך היום (רביעי) את הערכות במערכת הפוליטית, לפיהן אלוף במיל' עמוס ידלין ישוריין באחד המקומות הגבוהים ברשימת המפלגה לכנסת. "יש סיכוי נמוך שידלין ישוריין במפלגת העבודה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אותו בכיר, ידלין, ששימש בעבר כראש אמ"ן ומכהן כיום כראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, יכול להתמודד על מקום ברשימה כמו כל אחד מהמתמודדים, אבל הסיכויים שישוריין לו מקום על תקן "הביטחוניסט" - נמוכים.

גורם אחר בעבודה הסביר שהמשקל הציבורי של ידלין נמוך לעומת שאול מופז, ולכן סביר שהוא לא יזכה בשריון.

בעבודה, עם זאת, יכולים להתהדר ברכש חדש אחר היום. פרופ' מנואל טרכטנברג סיכם על כניסה לרשימה המשותפת עם התנועה במקום משוריין. טרכטנברג היה יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה ומוכר בעיקר כיו"ר הוועדה שנקראה על שמו לבחינת יוקר המחייה - בעקבות מחאת קיץ 2011.

השבוע אישרה ועידת מפלגת העבודה ברוב גדול את האיחוד עם מפלגת "התנועה" בראשות ציפי לבני. על פי ההצעה שאושרה, לבני תשוריין במקום השני ונציגי מפלגתה ישובצו במקומות 8, 16, 21, 24 ו-25. כמו כן, יוכל הרצוג לשריין "אישיות מבחוץ" במקום ה-11, כרמז לחיזוק נוסף למפלגה, וכך גם בעשיריות השלישית והרביעית.

הרצוג טען, עוד בטרם אישור הצעתו, כי המהלך נועד "להחזיר את המפלגה לימי רבין" ו"לאחד את המחנה הציוני" על מנת להחליף את שלטונו של נתניהו.

הרצוג הדגיש כי ההחלטה על האיחוד נובעת ממחויבותו להחזרת מפלגת העבודה לשלטון: "לפני שנה בחרתם בי כדי לעמוד בראש מפלגת העבודה. כמי שגדל על ברכיה וערכיה של המפלגה, חשתי מהיום הראשון את כובד האחריות על כתפיי. הבטחתי אז - לכם ולעצמי - שאעשה כל שביכולתי על מנת לייצר אלטרנטיבה שלטונית לממשלת הפחד והשיתוק של נתניהו".