אלקין התנצל בפני רה"מ על "חוק ההסדרה"

אחרי שפיזר הצהרות לוחמניות לכל עבר ותקף את רה"מ נתניהו, החליט יו"ר הקואליציה זאב אלקין להתנצל בפני רה"מ נתניהו. בפגישה אישית בין השניים אמר אלקין: "אם דברים שאמרתי בשבוע האחרון התפרשו כפגיעה אישית בך, ראש הממשלה, אני מבקש להתנצל על כך. לא הייתה לי כוונה כזו"

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, נפגש היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והתנצל בפניו על התנהלותו במהלך ההצבעה על חוק ההסדרה.

נזכיר כי ח"כ אלקין הביע תמיכה בחוק ההסדרה, אשר צפוי היה להערים קשיים ולמנוע את פינוי שכונת האולפנה ושזכה להתנגדותו של נתניהו.

"בשבוע האחרון נקלענו לדיון בינינו בסערת רגשות", אמר אלקין לנתניהו. "יש ונאמרו דברים שלא היו צריכים להיאמר ומותר לחלוק איש על רעהו במהלך דיון, אך אסור לרדת לפסים אישיים".

עוד הוסיף אלקין: "אם דברים שאמרתי בשבוע האחרון התפרשו כפגיעה אישית בך, ראש הממשלה, אני מבקש להתנצל על כך. לא הייתה לי כוונה כזו". לדברי אלקין, הוא התכוון להתנצל בפני ראש הממשלה כבר בישיבת הסיעה, אך ההתנצלות נדחתה לאור פציעתו של נתניהו, שקרע גיד במשחק כדורגל.

"אני מבקש לנצל את המפגש הזה כדי להתנצל אם הדברים שאמרתי גלשו לפסים של פגיעה אישית או התפרשו כך", אמר. "אני מקווה ובטוח שנמשיך כולנו לעבוד בשיתוף פעולה וכפי שעבדנו יחד בשלוש השנים האחרונות כולי תקווה שנמשיך ונעבוד יחד".

הבעיטה שמנעה את הפגישה אתמול (תקשורת רה"מ)
אלקין, לפני שבוע: "לא חושש מפיטורים"

לפני שבוע, כשסוגיית חוק ההסדרה עמדה לפני ההצבעה, נקט אלקין בקו לוחמני יותר כלפי ראש הממשלה. "אני לא חושש. בפוליטיקה צריכים אנשים שהולכים לפי העקרונות ולא רק לתפוס תפקיד", אמר אז.

"זה לא מאבק של טובים מול רעים. לא מדובר באנשים שההתיישבות לא יקרה לליבם", אמר בשבוע שעבר אלקין על הסערה שעוררה ההצבעה על החוק. "הציעו פתרון שבעיני הוא לא נכון. מדובר בהימור גדול מדי והמדינה לא יכולה להמר על אלפי משפחות שאם הם טעו - נצטרך להוציא אותם מביתם".

"חובת המדינה להגן על האזרחים שלה קודמת לכל", הוסיף יו"ר הקואליציה. "מצבי שונה משל השרים. הייתה משמעת ממשלתית ולא קואליציונית. "זו בחירה בסיעה, אם יתמודדו מולי, והסיעה תיתן בי אמון. אם לא, אעביר את המושכות. זה לא עניין של הדחה על ידי רה"מ. זו החלטה של הסיעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת