השר מופז: "תוספת הבנייה בהתנחלויות תוכננה מראש"

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות", הדגיש השר שאול מופז כי תוספת הבנייה בהתנחלות שהבטיח נתניהו לאחר הפלת חוק ההסדרה תוכננה מראש. מופז מבהיר כי הקואליציה הרחבה תאפשר לחדש את התהליך המדיני: "אפגש בקרוב עם אבו-מאזן". על סערת מסמך הרפז: "יעשו טוב ברק ואשכנזי אם יורידו את הווליום"

השר והמשנה לראש הממשלה שאול מופז, התייחס בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס, ל"חוק ההסדרה" שנדחה בכנסת ולהודעת ראש הממשלה נתניהו על בניית 851 יחידות דיור נוספות. לדברי מופז, תוספת הבנייה תוכננה מראש וכי לא מדובר ב"פיצוי" שהעניק נתניהו למתנחלים.

במהלך הריאיון הדגיש מופז: "ראש הממשלה עדכן אותי אחרי ההצבעה על תוספת הבנייה, התכנית הייתה מוכנה כבר תקופה ארוכה. אם היינו ממתינים ולא מצמידים את ההודעה להצבעה על "חוק ההסדרה", זה היה עובר בצורה טובה ביותר - לא מדובר בפיצוי או עונש".

"בעיני קדימה הוכיחה בהצבעה הזאת, שהיא היתה מאוד חשובה לביצור שלטון החוק במדינת ישראל, ושניתן לקחת את הממשלה למרכז ולקבל את ההחלטות הנכונות", הדגיש המשנה לראש הממשלה.

על התהליך המדיני: "אפגש עם אבו-מאזן בקרוב"

מופז התייחס גם לקיפאון המדיני, ואמר כי בכוונת קדימה לקדם את המשא ומתן עם הפלסטינים. "אני מניח שאפגש בקרוב עם אבו-מאזן", הבהיר השר מופז, "משיחותיי עם ראש הממשלה, הנושא של חידוש המשא ומתן יהיה על סדר היום של ממשלת האחדות, יש כאן אפשרות היסטורית בגלל הקואליציה הרחבה". באשר לשמועות לפיהן בכוונתו לחבור לראש הממשלה נתניהו להקמת גוש מרכז-ימין חדש הבהיר מופז כי הנושא אינו על סדר היום. "אנחנו לא שם, זה באוויר כי מדברים על זה בתקשורת. קשה מאוד לחזות את העתיד במדינת ישראל - זה לא על סדר היום כרגע".

מופז, שעמד לאחרונה בראש המחנה לביטול חוק טל ובעד חלוקה שיווניות בנטל, הבהיר כי ישראל קרובה לנקודת מפנה בנושא. "המנהיגות החרדית הבינה שאי אפשר לקדש חיים של עוני ואביונות. האוכלוסייה החרדית תשרת יותר בצה"ל. אחוז המשרתים החרדים יגדל פי שלוש או ארבע, נראה יותר יחידות ומסלולים לחרדים", הצהיר מופז.

בהוסף, התייחס מופז גם לנטייה של בכירי מערכת הביטחון לשעבר, לשחרר את חרצובות לשונם בנושא האירני, ואמר כי יש לשים קץ לתופעה: "יש עודף פטפטת על העניין האירני, האירנים מנסים להרוויח זמן והם עושים את זה בהצלחה רבה". בנוגע לסערה סביב מסמך הרפז הדגיש מופז כי על המעורבים בפרשה לחדול מלעסוק בה. "השבוע האחרון היה מאוד מביך, יעשו טוב ברק ואשכנזי אם יורידו את הווליום וייתנו למערכת המשפטית להחליט. נכון לשמור על מוסד הרמטכלות עם הכבוד הראוי לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת