ראש הממשלה ל"בילד" הגרמני: "שרה שכנעה לשחרר את גלעד שליט"

ריאיון מיוחד של שרה נתניהו שיפורסם מחר ב"בילד" הגרמני, ופורסם היום לראשונה במלואו על ידי אתר "הארץ", חושף צדדים נוספים של אשת ראש הממשלה ומציג אותה כ"רחומה, מלאת שמחת חיים ורעננה". כתבת הפרופיל מתפרסמת ימים לאחר הפרסום ב" "ואניטי פייר" שהציג את שרה נתניהו כמי ש"מנהלת את ההצגה"

"מלאת שמחת חיים". שרה נתניהו (דניאל ביסקופ , העיתון הגרמני "בילד")

לאחר כתבת הפרופיל שפרסם המגזין היוקרתי "ואניטי פייר" על בני הזוג נתניהו, בה נכתב כי "נתניהו הוא איש חזק אבל שרה מנהלת את ההצגה", מביא לראשונה עופר אדרת מאתר "הארץ" את הריאיון המלא שערך עיתון "בילד" הגרמני עם ראש הממשלה ורעייתו. בריאיון התוודה נתניהו: "שרה היתה זו ששכנעה אותי סופית לשחרר את גלעד שליט מהשבי".

הכתבה המלאה, שערכה הכתבת סטפני בילגס ותתפרסם מחר בגרמניה, מחמיאה ביותר לאשת ראש הממשלה, ומתארת אותה כ"רחומה, מלאת שמחת חיים ורעננה".  במהלך הריאיון נשאלת נתניהו כיצד היא משלבת את הקריירה שלה כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי של עיריית ירושלים, עם חובותיה כגברת הראשונה וכאם, והיא ענתה: "חשוב לי מאוד לעבוד ולקדם את הקריירה שלי, למרות שאני הגברת הראשונה. למדתי במשך הרבה שנים והשקעתי הרבה מאמץ בהשכלה שלי".

נתניהו נשאלה האם היא חוששת לחייו ולביטחונו של בעלה, והשיבה בחיוב: "אני תמיד מודאגת, במיוחד כשהוא נוכח באירועים ציבוריים בחו"ל. אני חיה עם הפחד הזה כבר שנים רבות, אבל כן, אני מודאגת. לא רק בגללו. גם בגלל הילדים שלי".

"אני מטרה קלה"

כתבת ה"בילד" שוחחה עם אשת ראש הממשלה גם על האובדן שחוו היא ובעלה במהלך השנה האחרונה, לאחר שאיבדו את אבותיהם, ועל החלטתה של שרה שאביה יעבור לגור עם משפחתה בשנה וחצי האחרונות לחייו. "אף פעם לא אוכל להבין איך אנשים יכולים להזניח את הוריהם כשהם מבוגרים וזקוקים לעזרה", אומרת שרה. "זה משהו שלעולם לא אקבל. ההורים שלנו גידלו אותנו, נתנו לנו חיים וזו חובתנו הברורה והטבעית ביותר לדאוג להם כשהם מבוגרים", ציינת שרה.

במהלך הריאיון הועלה נושא התלונות השונות שנשמעו מצד עובדי משק הבית של נתניהו, סביב היחס שלה ותנאי העבודה. נתניהו, שלדברי העיתון היתה נסערת ענתה: "במשך עשר השנים בהן בעלי היה מנהיג האופוזיציה ולא ראש ממשלה, לא היתה אפילו תלונה אחת של עובד. זה לא נראה לך מוזר? מיד לאחר שהוא נבחר שוב - ההאשמות החלו פעם נוספת. עבור חלק מהאנשים, ברור שזה רווחי ומפתה לשקר בתקשורת. חוץ מזה, אני מטרה קלה. אם הם לא יכולים לתקוף את בעלי, הם תוקפים אותי".

העיתון מפרט כיצד שרה הפכה לאחת הדמויות המוכרות ביותר במדינה. "כולם בישראל מכירים אותה, יודעים את שמה וניגשים אליה ברחוב. ולכל אחד יש דעה עליה - גם אלה שמעולם לא פגשו אותה", כותב העיתון. בנוסף, היא נשאלה האם היא ובעלה דנים בפוליטיקה, ובנושא אירן והפצצה הגרעינית, והשיבה: "יש לנו מעט מאוד זמן יחד לכן, אנחנו מעדיפים לדבר על עניינים אישיים, הילדים שלנו, לדוגמה. בעלי הוא לא רק הפרטנר שלי, הוא גם החבר הכי טוב שלי"

ראש הממשלה עצמו, שדבריו הובאו גם הם בריאיון הוסיף: "היא נותנת לי תמיכה עצומה וחום. היא אבן הפינה של המשפחה שלנו. היא מגדלת את הילדים, היא כל הזמן אומרת לי שאני צריך לפנות זמן לילדים". בהמשך מתוודה נתניהו: "שרה היתה זו ששכנעה אותי סופית לשחרר את גלעד שליט מהשבי. היא זו שאמרה לי - 'תחשוב על הילד גלעד שליט. תחשוב על הילד במרתף החשוך, ללא תקווה, בלי אור. תחשוב עליו כאילו היה הבן שלו. תחשוב עליו, על אמו, על אביו - ותקבל את ההחלטה'".

ואניטי פייר: "הישראלים רואים בשרה כליידי מקבת'"

ביום חמישי האחרון הכין מגזין התרבות הנחשב "ואניטי פייר" כתבת פרופיל המנסה לנתח את דמותו של ראש הממשלה נתניהו, אולם מי שזכתה להתעניינות גדולה מצדו של עורך הכתבה, דיוויד מרגוליק, היא דווקא רעייתו של ראש הממשלה.

בתחילת הכתבה, הביא הכתב את ההתרחשות במהלך השבעה על שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו שהלך לעולמו לאחרונה בגיל 97. מרגוליק ציין כי נתניהו, איש כוחני וחזק, מעורר לעתים אנטגוניזם אפילו בקרב מקורביו. "הפעם, הוא ראש הממשלה, עליו להיות בקשב ולא לטעות", הדגיש. נתניהו שהה לצד אשתו, כאשר מצעד האורחים המכובדים הגיע לנחם את הגברת נתניהו. "שרה מנהלת את ההצגה כאן", סיפר לעיתון טייקון ששהה בשבעה והוסיף: "היא חורצת גורלות".

"הישראלים רואים בשרה כליידי מקבת'", כותב המגזין. "יש לה יד בכל החלטה ובכל מעשה של בעלה, את מי הוא מעסיק במשרדו ואפילו עם מי הוא נפגש או לא נפגש. לשרה יש השפעה על בעלה, שנובעת מהעובדה שהיא החליטה לעמוד לצד בעלה לאחר הרומן המתוקשר שהתפרסם בציבור". בהמשך מדווח בכתבה על חוזה בין בני הזוג, שבמסגרתו היא אסרה עליו להיפגש את אחד מחברי ילדותו.

ה"ואניטי פייר" כותב עוד על השליטה של הגברת נתניהו בבעלה ובאמצעי התקשורת. באחד המקרים, ביקשה "הגברת", כפי שהיא מתוארת, מראש הממשלה נתניהו להתקשר מוושינגטון לנוני מוזס, המו"ל של ידיעות אחרונות - בדרישה שישנה את הכתבה המפורסמת. ראש הממשלה עצמו התייחס למעמדה של רעייתו ואמר: "אנשים נדהמים כשהם פוגשים אותה. הם לא מבינים כמה היא שונה מהתמונה שמצויירת לעתים בתקשורת. היא הפכה אותי לאדם פתוח יותר לאנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת