יו"ר הקואליציה זאב אלקין: "לא קיבלתי הודעה על פיטורים"

החלטתו של ח"כ זאב אלקין להצביע נגד חוק ההסדרה בניגוד להוראת ראש הממשלה, עלולה לעלות לו בהמשך הקריירה כיו"ר הקואליציה. מאז אתמול מסתמן כי הוא יודח מתפקידו על רקע התנגדותו לפינוי בבית אל. "לא חושש מהאפשרות", אמר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "זה לא מאבק של טובים או רעים"

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, לא חושש מהאובדן הצפוי של תפקידו הבכיר עקב תמיכתו ב"חוק ההסדרה", ובהחלפתו בח"כ כרמל שאמה-הכהן. בראיון לחדשות 2 באינטרנט אומר היום אלקין: "אני לא חושש. בפוליטיקה צריכים אנשים שהולכים לפי העקרונות ולא רק לתפוס תפקיד".

אלקין הבהיר בראיון כי מאז ההצבעה לא שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך הוסיף וטען כי קיבל "מסרים ממקורבים" כי הפרסומים על החלפתו בשאמה-הכהן אינם נכונים. "הוא לא עומד מאחורי זה ואנחנו עובדים כרגיל", אמר אלקין. "ברור לי שיש כעס, אבל ראש הממשלה מכבד את זכותם של אנשים לעמוד על דעתם ואף עשה זאת בעצמו בעבר כשהצביע נגד ההתנתקות. אנחנו עובדים כרגיל".

"זה לא מאבק של טובים מול רעים. לא מדובר באנשים שההתיישבות לא יקרה לליבם", אמר אלקין על הסערה שעוררה ההצבעה על החוק. "הציעו פתרון שבעיני הוא לא נכון. מדובר בהימור גדול מדי והמדינה לא יכולה להמר על אלפי משפחות שאם הם טעו - נצטרך להוציא אותם מביתם".

"חובת המדינה להגן על האזרחים שלה קודמת לכל", הוסיף יו"ר הקואליציה. "מצבי שונה משל השרים. הייתה משמעת ממשלתית ולא קואליציונית. אלקין הצהיר בנוסף כי בכוונתו להמשיך בליכוד ולא לפרוש מהתנועה. "זו בחירה בסיעה, אם יתמודדו מולי, והסיעה תיתן בי אמון. אם לא, אעביר את המושכות. זה לא עניין של הדחה על ידי רה"מ. זו החלטה של הסיעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת