המתנחלים נערכים: "מלחמה נגד הפינוי"

גורמים בימין הקיצוני משלימים עם כשלון ההצבעה על חוק ההסדרה ונערכים ליום שאחרי. בכרוז שפורסם אתמול מבטיחים המתנחלים "מלחמה נגד הפינוי - כמו בעמונה". אמש פיזרה משאית עשרות צמיגים סמוך לבתי המריבה כהכנה לקראת המאבק הצפוי. הפתרון של נתניהו: ועדת שרים לענייני התיישבות. שרי ישראל ביתנו יתנגדו לחוק

שרי הממשלה צפויים להצביע היום נגד "חוק ההסדרה" אך נראה כי הדבר לא ירתיע את אנשי הימין הקיצוני שכבר נערכים לקראת פינוי חמשת הבתים בשכונת האולפנה בבית אל. בעלון שפורסם בימים האחרונים מבטיחים מתנחלים להלחם נגד הפינוי "כמו בעמונה", כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". אמש פוזרו עשרות צמיגים סמוך לבתי האולפנה כחלק מהשלב הראשון במאבק.

"הגיע רגע האמת, צריכים לבחור אם מתקפלים שוב או נאבקים על הבית", נכתב בכרוז שפורסם אמש במאהל המחאה נגד פינוי השכונה בירושלים, "שרי הליכוד בגדו בנו, אותם אלה שהבטיחו הרים וגבעות צפויים לתקוע לנו סכין בגב".

"השאלה היא האם תמשך הכניעה, ההשפלה והשתיקה או שהגיע הזמן לחזור לימי עמונה ולמחות מחאה לגיטימית נגד ממשלת ישראל!", נכתב בעלון. אנשי הימין הקיצוני אינם מסתפקים רק בפיזור עלונים וכרוזים ובמהל יום האתמול הגיעה משאית לבית אל ופרקה עשרות צמיגים סמוך לבתי שכונת המריבה. על פי הערכות הצמיגים נועדו לעכב את רכבי הפינוי.

נתניהו: "מי שיצביע בעד ההסדרה יפוטר"

היום כאמור תתקיים ההצבעה הדרמטית על סוגיית "חוק ההסדרה", שתסדיר את מעמדה של שכונת גבעת האולפנה בבית אל. ראש הממשלה נתניהו החליט להפעיל את כל כובד משקלו במטרה להכשילו. אמש איים נתניהו על שרים וסגני שרים כי יפטר אותם מיד אם יצביעו בעד החוק. בש"ס הבהירו כי בהתאם להודעות היו"ר אלי ישי מתחילת השבוע, שרי המפלגה ייעדרו מההצבעה. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הצהיר הבוקר ששרי המפלגה יתנגדו לחוק: "הסיעה תסתפק במתווה ראש הממשלה שהוצג לה בימים האחרונים כפתרון לפינוי גבעת האולפנה".

בלשכת ראש הממשלה הודיעו הבוקר שנתניהו החליט להקים ועדת שרים לענייני התיישבות, שהוא יעמוד בראשה. "הפתרון שמצאנו מחזק את ההתיישבות ושומר על שלטון החוק", אמר רה"מ. מדובר בתחום שהיה עד כה תחת אחריותו של שר הביטחון ברק.

אמש שוחחו אנשי לשכת ראש הממשלה עם כל השרים וסגני השרים, והודיעו להם באופן רשמי שעמדת הממשלה היא להצביע נגד החוק. לכן, מי שיבוא מחר ויתמוך בחוק ההסדרה יפוטר מן הממשלה. נכון לעכשיו, ישנם ארבעה שרים וסגני שרים שאמורים להצביע נגד החוק: איוב קרא, גילה גמליאל, דניאל הרשקוביץ מהאיחוד הלאומי ויולי אדלשטיין שהבהיר: "אצביע נגד, ואם יפטרו אותי - שיפטרו".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת