רה"מ מאיים: שרים וסגניהם שיתמכו בחוק ההסדרה - יפוטרו

מחר יעלה להצבעה במליאת הכנסת "חוק ההסדרה", שאמור לעקוף את הוראת בג"ץ ולמנוע את פינוי שכונת "גבעת האולפנה" בבית אל. ראש הממשלה נתניהו ואנשיו מפנים את מאמציהם בשעות האחרונות להפיל את החוק. "שר שיתמוך - יפוטר", מבהירים בלשכת רה"מ. שרי ש"ס לא יצביעו. מהצד השני המתנחלים מאיימים: "נתנגד באלימות לפינוי"

יממה לפני ההצבעה הדרמטית על סוגיית "חוק ההסדרה", שתסדיר את מעמדה של שכונת גבעת האולפנה בבית אל - מפעיל ראש הממשלה את כל כובד משקלו במטרה להכשילו. הערב, מאיים נתניהו על שרים וסגני שרים כי יפטר אותם מיד אם יצביעו בעד החוק. בש"ס הבהירו כי בהתאם להודעות היו"ר אלי ישי מתחילת השבוע, שרי המפלגה ייעדרו מההצבעה. גם שרי ישראל ביתנו, לפי ההערכות, יבצעו מהלך דומה.

הערב שוחחו אנשי לשכת ראש הממשלה עם כל השרים וסגני השרים, ומודיעה להם באופן רשמי שעמדת הממשלה היא להצביע נגד החוק. לכן, מי שיבוא מחר ויתמוך בחוק ההסדרה יפוטר מן הממשלה. נכון לעכשיו, ישנם ארבעה שרים וסגני שרים שאמורים להצביע נגד החוק: איוב קרא, גילה גמליאל, דניאל הרשקוביץ מהאיחוד הלאומי ויולי אדלשטיין שהבהיר: "אצביע נגד, ואם יפטרו אותי - שיפטרו".

בעקבות הלחץ שהפעילו נתניהו ואנשיו בימים האחרונים, ניתן להעריך שהצעת החוק לא תעבור, ושעל אף ביקוריהם התכופים של שרי הליכוד בשכונה, רובם יתיישרו בסופו של דבר לפי הקו שמתווה ראש הממשלה.

הערב הגיעו מאות פעילי ימין אל משרד ראש הממשלה בירושלים, שם מחו על הכוונה לפנות את השכונה. בקרב המתנחלים עדיין לא הוחלט כיצד לפעול במידה והשכונה אכן תפונה, אבל הנטייה היא להתנגד לפינוי, וייתכן שבאלימות. "חלקנו מוכנים למסור את נפשנו בעבור השכונה", אמרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת