כץ נגד השר בני בגין: "הורס נשמות של ילדים קטנים"

הדיון בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת בנושא פינוי גבעת האולפנה נפתח במתקפה חסרת תקדים מצידו של ח"כ יעקב כץ (כצ'לה) נגד השר בני בגין. "הדבר שגיליתי אצלך, כבוד השר, היה הזדוניות שבה אתה מטפל במתיישבים", תקף כץ - וזכה לתגובה: "וצריך לבחור איפה הרע פחות. הכל רע". צפו בדברים

הוועדה לביקורת המדינה דנה הבוקר בהצעה לסדר היום שהגיש ח"כ יעקב כץ (כצ'לה) בנושא פסיקת בג"ץ על תגובת המדינה לפינוי שכונת האולפנה. את הדיון המיוחד העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

את הדיון פתח ח"כ יעקב כ"ץ (האיחוד הלאומי) במתקפה חריפה וחסרת תקדים לכיוונו של השר בני בגין. "אנחנו נמצאים ברגע גורלי של מדינת ישראל", אמר כצל'ה. "יהיו שיגידו שמדובר רק בחמישה בנינים ו-30 משפחות, אך עלינו לפעול על פי הצדק. צדק שרודפים אותו בפשע, בהרס, בחורבן ובלב אטום ובלב של אבן - הוא צדק שאינו צדק. ולכן כל מי שמחזיק בקרנות המזבח של הצדק המפוקפק הזה, ייפול יחד עם הפקפוק. זה הרס לשם הרס".

"אין בך רחמים, יש בך רק דין", תקף כץ את השר בגין. "אתה הורס נשמות צעירות, אתה הורס נשמות של ילדים קטנים. הכל בשם מידת הדין שאין בה רחמים - זוהי מידת סדום. הדבר שגיליתי אצלך, כבוד השר, היה הזדוניות שבה אתה מטפל במתיישבים".

כץ המשיך: "מהרגע הזה אתה מביא לקריעת המחנה הלאומי יחד עם השר ברק, לפצע נוסף שיימשך ולהרס החברה הישראלית. היית ידידי עד היום, אבל לא נוכל להיות יותר ידידים. אדם שאומר שאין לו מידת רחמים - רק מידת דין, זה אדם שהולך בדרך קלוקלת. לכן הממשלה הזאת תיפול. מי שהפיל את שרון והפיל ואת אולמרט - ידאג לסלק גם את הנזק הזה ממדינת ישראל".

בגין מצדו התגונן ואמר: "צריך להחליט ולהבחין בין שתי רעות - ולפי המצווה הרומית העתיקה של החוכמה, צריך לבחור איפה רע פחות. הכל רע, שום דבר כאן לא טוב. אנחנו מוכרחים לקבל את ההחלטות שלנו תוך אחריות של חברי ממשלה".

הוא גם ביקש להדגיש כי יחד הביא לתרומה רבה לחיזוק ההתנחלויות יחד עם חבריו השרים: "מדיניות הממשלה לגבי ההתיישבות היא הרחבתה והעמקתה בתנאים מדיניים לא פשוטים, ודאי בשלוש השנים האחרונות. העובדה שיש היום קרוב ל-360 אלף יהודים ביהודה ושומרון במידה רבה מקורה בהחלטות של בית המשפט העליון ובעזרה לאורך שנים של פרקליטות המדינה. היה קשה מאוד אחרת".

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף את בג"ץ, ואמר כי "מסירת סמכויות לידי שופטים היא סכנה גדולה מאוד בכל התחומים. מי שחרד לדמוקרטיה צריך לעזור לבג"ץ להשתחרר מהשלטון. עצם שלילת זכות הכנסת לחוקק חוק הסדרה הוא השתלטות על הכנסת".

מנגד תקפה ח"כ נינו אבסדזה (קדימה) את רעיון הזזת המבנים בו תומך ראש הממשלה. "אני רוצה לצטט את אביו של השר בגין - "האם כל מטרה מקדשת את כל האמצעי?לא ולא ולא", אמרה אבסדזה. "אנחנו נמצאים במצב אבסורדי, כל העולם אומר שלא ניתן להמשיך ככה. מה עושה הממשלה? פותחת חברת הובלות ממשלתית שתעלה מיליונים. רוצים לשפוך שם מיליונים על גבי מיליונים בתקופה שיש דרישה בתוך הקו הירוק לצדק חברתי".

ברקע לדברים, אישר היועץ המשפטי לממשלה את הפיתרון שהציע ראש הממשלה לסוגיית פינוי גבעת האולפנה, ולפיו ייבנו 300 יחידות דיור חדשות במקום 30 יחידות הדיור שיפונו בחמשת הבניינים במקום. למרות זאת, נמשכות פעולות המחאה של תושבי השכונה ותומכיהם: היום הם ימשיכו בצעדה לכיוון ירושלים, במטרה להגיע מחר ולהפגין מול משכן הכנסת, בעת שחוק ההסדרה יעלה להצבעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת