נציב האו"ם לפליטים: ח"כים מסיתים נגדם

"סרטן בגוף שלנו", "נושאי מחלות" ועוד שלל ביטויים קשים כנגד מהגרי העבודה האפריקנים זכו לגינוי מנציב האו"ם לפליטים. "דבריהם של חברי הכנסת נחשבים להסתה", אמר ויליאם טול, "אני קורא לבכירי הממשלה לקחת אחריות על השיח הציבורי"

ח"כ דני דנון. מראשי תומכי גירוש המסתננים (חדשות 2)

האמירות הקשות של חברי הכנסת כנגד הפליטים האפריקנים, גוררת אחריה תגובה נזעמת מהאו"ם. "זו הסתה לשמה", אמר נציב האו"ם לפליטים ויליאם טול בשיחה שקיים עם גלי צה"ל. לדבריו, "האמירות הקשות הללו נאמרות כבר הרבה זמן, אבל עכשיו הן יכולות להיחשב להצתה".

טול קשר את דבריו לאירועי האלימות האחרונים בהם ישראלים תקפו על פי החשד נתינים זרים, כמו כן הוסיף בכיר האו"ם שהוא ממליץ לממשלה לקחת אחריות על השיח הציבורי ולהפוך אותו ל"ראוי יותר".

האירוע האלים האחרון כנגד זרים התרחש הלילה ברחוב יפו בירושלים, כאשר אלמונים הציתו דירה של עובדים זרים מאריתריאה וריססו על קירות הבית את הכתובת: "צאו מהשכונה". ארבעה מדיירי הבית נפגעו באורח קל, אך המשטרה מתייחסת לאירוע בחומרה יתרה והקימה צוות חקירה מיוחד.

הדיווח הראשון על השריפה התקבל במוקד מכבי האש בסמוך לשעה 2:30 לפנות בוקר, ולמקום הוזנקו שלושה צוותי כיבוי ומנוף שהחלו לבצע פעולות חילוץ. הכבאים חילצו מהדירה עשרה עובדים זרים. שלושה מהעובדים שפונו נזקקו לטיפול רפואי ופונו אל בית החולים כשהם סובלים מכוויות ומשאיפת עשן.

"כוחות רבים הגיעו למקום והתחילו לטפל בחילוץ הדיירים שנתקעו בדירה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט להב אסף אברס, דובר מכבי האש בירושלים. "האש הייתה בכניסה לבית, בדלת, ולכן הם נכלאו בדירה לא יכלו לברוח בכוחות עצמם. זיהינו בזירה את הניסיונות שלהם להימלט: טביעות אצבע וידיים של חלק מהאנשים שניסו לכבות את האש בעצמם משום שלא יכלו להימלט. בתוך זמן קצר השתלטנו על האש וצוותי מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת