ח"כ בן-אליעזר: "חש צער בעקבות העונש של מובארק"

בריאיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות", מבהיר ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר כי המציאות בלי מובארק היא אנטי-ישראלית וכי היה יכול להיות לו סוף אחר. "מובארק לא קרא את העם המצרי", הוא מדגיש ומבהיר: "הוא לא רק עשה לעמו אלא היה גם ציר מרכזי בעיצוב המזרח התיכון והשקט שהיה בו". צפו בריאיון המלא

"היה יכול להיות סוף אחר למובארק" - כך אומר ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, שהיה מאוד קרוב לנשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק, עליו נגזר היום מאסר עולם.

"אני חש צער עמוק מאוד בעקבות גזר הדין", אמר ח"כ בן אליעזר בריאיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות". "מדובר במנהיג פטריוט מצרי שהנהיג את עמו 30 שנה, הוא לא רק עשה לעמו, אלא היה גם ציר מרכזי בעיצוב המזרח התיכון והשקט שהיה בו".

"אנו מתעוררים לעולם אנטי-ישראלי"

בן אליעזר מודע לרצונות האמריקנים להפוך את הציבור בארצות ערב לליברלי יותר אך מסתכל גם על ההשלכות לשנים הבאות. "אנו מתעוררים לעולם דתי יותר, אסלאמי יותר ובעיקר אנטי-ישראלי", מבהיר פואד. "הוא סוגר את דור מסוים של נפילים".

בלילות שבתחילת המהפכה במצרים, שוחח בן-אליעזר עם מובארק על בסיס יום-יומי וזה שיתף אותו במתרחש. "הוא אמר לי שהוא ביקש מהצבא שפרס לא לפתוח באש", משחזר בן-אליעזר. "רק בפרספקטיבה לאחרו ייראו את תרומתו לעמו ולאזור כולו וגם לשלום עם מדינת ישראל".

לסיכום הוא אומר כי אחת הטעויות הגדולות של מובארק זה שהוא לא קרא טוב את העם המצרי: "לא היה על ידו מישהו שיעמיד אותו על המציאות הכל כך קשה שהייתה שם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת