מירי רגב מסכמת שבוע סוער: "מה רע במחנות? בקיץ היה פה מאהל מדהים"

בשבוע האחרון, מובילה ח"כ מירי רגב את המאבק הפרלמנטרי בפליטים הסודנים. "הם סרטן", היא כינתה אותם, תוך כדי שהיא לא מתנצלת, ונשענת לטענתה על גלי תמיכה אדירים בפייסבוק וברחוב. "הציבור איתי, אני מרגישה את זה", אמרה מי שהפכה לסלבריטאית החדשה של שכונת התקווה

לפני כשבוע, במהלך הפגנה נגד מהגרי העבודה האפריקנים המתגוררים בדרום ת"א, כינתה אותם ח"כ מירי רגב - "סרטן בגוף האומה". השבוע, נפגשנו איתה לשיחה והדבר הכי בולט שאפשר להוציא ממנו: לא הסודנים שחטפו הם הקרבן, וגם לא תושבי השכונות הדרומיות של ת"א שהוזנחו במשך שנים. מירי רגב, היא הקרבן האמיתי.

"ארגוני השמאל מנסים לצייר אותי כאדם הזוי וגזען. אז הם לא הצליחו - פשוט לא הצליחו", מצהירה רגב, אבל רק משפט לאחר מכן היא גורמת לכולנו להטיל ספק בכך. "שבעים אנשים הגיעו לכאן להפגין בשבת, אחת מהן ערבייה", מדגישה, "ולא כולם היו פה יהודים מארגוני זכויות אדם. מולם היו פה עשרות תומכים שבאו בשבת בלי שהתקשרתי אליהם".

השבוע הסוער בקריירה הפוליטית של רגב

"יש אנשים כמוני שלא מתייפייפים, שלא הולכים עם איזושהי מסכה. שאומרים את מה שהרבה מאוד אנשים מרגישים פה במדינה הזאת בצורה אותנטית אמיתית, כתופעה וכבעיה שיש לטפל בה", מסבירה מי שהייתה דוברת צה"ל לשעבר. הפעם, במקום להסביר אירועים ביטחוניים, היא מסבירה מה ההבדל בין הסרטן של "גוש אמונים", לסרטן של הסודנים.

"כשרבין כשהיה ראש ממשלה קרא לגוש אמונים סרטן זה בסדר. אבל כשמירי רגב דיברה על תופעת המסתננים כתופעה שמתפשטת, ודימתה אותה כתופעת סרטן בגופו של אדם אז 'אוי אוי אוי...'". רגב, ממשיכה להסביר כי מטרתה היא להגן על תושבי דרום ת"א, ולהפסיק את הזרם המגיע ממצרים. "צריך להקים מאהל, בקציעות. היה כאן אחלה מאהל בקיץ, מה רע בלהקים להם מאהל?", מציעה.

ביקורת מבית? לרגב זה לא משנה

הראשון למתוח ביקורת על דבריה הקשים של רגב, היה יו"ר הכנסת ח"כ רובי ריבלין, חבר מפלגתה. "אני לא דוברת שלו, יש לי אליו הרבה הערכה אבל התנצלתי ואמרתי שאם מישהו לא הבין אותי נכון או נפגע, אני מתנצלת". לאחר הביקורת של ריבלין, הגיעה גם ביקורת מרה"מ בנימין נתניהו, ומחברים אחרים שאפילו לא גינו את התמונה בה הופיעה במדי הצבא הנאצי ומצדיעה במועל יד.

אבל האמת? שזה לא באמת משנה, השבוע רגב הייתה אורחת כבוד בחתונה בה היו כמה עשרות חברי מרכז. "לא משנה מה אגיד ואעשה, יגידו שזה פופוליסטי, שזה במטרה לחזק את כוחי במרכז הליכוד. זה לא רע לחזק את כוחי שם", אומרת.

"הציבור איתי"

רגב לא חוששת מהביקורת, בעיקר בשל הגב הרחב והתמיכה שהיא מקבלת מהציבור. "אני לא מתנצלת על שום דבר, יש כאן תופעה מסוכנת לחברה הישראלית וכדאי שנתעורר ונטפל בה. זה שמנסים להפוך אותי לאדם שלא מדייק באמירות שלו, זה לא ישנה את מי שאני", מצהירה רגב לאחר ביקור בשכונת התקווה בה הציבור עטף אותה באהבה.

ולמי שדואג לגבי התמתנות מסוימת של דעותיה? "אני חרוצה, מוסרית, ציונית, יהודית - ואמשיך לדאוג לאותו ציבור שבחר בי ואותו ציבור שתומך בי", מסכמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת